Predstavujeme septembrové knižné novinky

Tiež máte september za mesiac plný vzrušenia, očakávania a začiatkov? Babie leto začína a september v sebe spája to najkrajšie zo všetkých ročných období. K dokonalosti chýba len dobrá kniha. Vlastne nechýba, v našej septembrovej ponuke je ich dosť.

Radosti jesene poznal už Antonio Vivaldi. Jeho husľové koncerty nájdete v zvukovej knižke Štyri ročné obdobia. Celostránkové ilustrácie s poetickými menovkami, doplnené úryvky skladieb, vám predstavia zmeny prírody počas roka a deťom umožnia zoznámenie s hudobnou klasikou. Rovnako ako novinka Luskáčik podľa slávneho Čajkovského baletu. Alebo do tretice kniha Orchester zvieratiek hrá Mozarta, kde vám slávneho skladateľa predstaví roztomilé hudobné teleso zo samých chlpáčov.

Blog - do textu

Aj na predškolské deti čakajú v septembri nové zážitky. Napríklad vo dvojici leporel Odkry príbeh: Na farme a Pod morom budú pomáhať farmári Edovi nájsť zabehnutú ovečku a s potápačkou Ladou sa vydajú v ústrety hlbinám a pokladom. Pohyblivé ilustrácie sprevádzajú jednoduché verše. Nájdu hrdinovia, čo hľadajú?

Farma a Pod morom novinky september

Dospelí čitatelia si prídu na svoje v knihe Vo vlaku: 30 výletov po Európe trochu inak. Tento pomalší spôsob cestovania je zase v obľube - a to je dobre! Prináša autentické zážitky, tempo tak akurát na poznávanie krajov a ľudí. Kniha je moderný sprievodca, ktorý vám prezradí, čím európske mestá momentálne žijú. Popri nevyhnutných itinerároch a ubytovaní vám odporučí aj hudbu a čítanie z daných lokalít. Vo vlaku na to budete mať čas.

6063

Čo fascinuje začínajúcich i odrastenejších objaviteľov? Vlajky! Ich história je plná veľkých príbehov. Vyznať sa vo farbách, tvaroch a prvkoch, to je hotová veda (pst, hovorí sa jej vexilógia). Kniha o vlajkách je do nej ideálnym úvodom a skvelou pomôckou pri zemepise. To isté môžeme povedať o titule Planéta Zem: Prehľad zemepisu (nielen) pre školákov. Spoznajte našu planétu - malý zázrak vesmíru a zatiaľ ten najlepší svet, ktorý obývame.

Blog - do textu-3

Ak vás všetko to septembrové chvenie unaví, môžete spomaliť s knihami, ktorých názov k tomu nabáda. Spomaľ a pozri sa nadväzuje na úspešnú Spomaľ a pozoruj a prináša ďalších 40 divov prírody, ktoré oceníte, ak sa sústredíte a vychutnáte si ich v ich pomalosti. Tieto knižky učia už aj detského čitateľa všímavosti a vnímaniu prítomného okamihu.

Spomal a pozri sa september novinky

A tešíme sa pomaly aj na tretí diel Spomaľ... a dobrú noc, ktorý vyjde v októbri.

34887 Spomal a pozoruj SK36135.jpg36054 Spomal a pozri sa SK

Mesiac september je ako pani učiteľka, ktorej novinky od Svojtka bezchybne zapadajú do osnov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie