Motorkárske trasy v Európe a sprievodcovia Lonely Planet

  Najúchvatnejšie mototrasy z celej Európy konečne v jednej knihe, spolu s detailnými mapami a praktickými informáciami o trasách a populárnych destináciách a k tomu výber cestovateľských sprievodcov Lonely Planet k využitiu pre plánovanie cesty.

  Predstavujeme júnové knižné novinky

  Ako hovorí stará knihomolská pranostika: Jún mokrý a studený - najlepšie je knihy zaobstarať. A preto sme na vás ani tento mesiac nezabudli a pripravili sme doslova záplavu noviniek. Na jún chystáme naozaj veľkú úrodu nových titulov, ale aj obľúbených dotlačí - predovšetkým z populárnej série MiniPÉDIÍ.

  Hola, hola, príroda volá!

  Slniečko už vás láka von a zmocnila sa vás túžba objavovať stromy, hmyz, kvety, vtáky, proste všetko! K tomu sa vám bude hodiť veľa našich knižiek o prírode. Tak neváhajte a spoznajte, čo všetko sa môžete o prírode a zvieratách okolo seba dozvedieť.

  Cestujeme s deťmi nielen do Grécka...

  Nafukovacie koleso a plyšovú hračku do ruky. Malý batoh plný hračiek na chrbát a kufor v tvare zvieraťa ako cestovný doprovod vášho malého caparta. Áno, momentálne je cestovanie dosť sťažené, ale ak o ceste uvažujete, potom je tento článok písaný práve pre vás.

  Detské knihy o jedle

  Knihy týkajúce sa jedla, patria v našom vydavateľstve k stáliciam. Je to samozrejme neoddeliteľná súčasť nášho života a s jedlom sa spájajú aj prvé slová, ktoré sa v živote naučíme. Papa, papáme a potom už zložitejšie názvy rôznych druhov jedla sa so zväčšujúcou slovnou zásobou precvičujú s knižkami výborne.

  Predstavujeme májové knižné novinky

  Pripravili sme pre vás kopec nových knižiek a dotlače obľúbených titulov. Poďme sa na niektoré z nich pozrieť.

  Odpoveď nájdeš pod okienkom

  Dnes sa zameriame na zákerné detské otázky na tému zdravých návykov. Deti sú prirodzene zvedavé a na všetko chcú počuť odpovede. Niekedy je ale ťažké im niečo vysvetliť, a preto je vždy lepšie mať po ruke pomôcku, napríklad obrázkovú knižku, vďaka ktorej veci lepšie pochopia.

  Predstavujeme aprílové knižné novinky

  S príchodom jari vítame nielen slnečné a teplé počasie, ale aj mnoho knižných noviniek a dotlače obľúbených titulov.

  Pár otázok o detských knižkách - dotazník

  Milí zákazníci, 
  veľmi si vážeme, že ste ochotní venovať pár minút času a podeliť sa s nami o vaše skúsenosti a názory týkajúce sa kníh a publikácií pre deti.

  Knižky do kočíka a nielen tam

  Závesné knižky by rozhodne nemali chýbať na žiadnom kočíku, hrazdičke, stoličke alebo postieľke. Podporujú základné motorické funkcie, ale aj rozvoj očí a zraku. Leporelá prinesú vašim ratolestiam veľa zábavy a poučenia!

  Predstavujeme marcové knižné novinky

  Ani tento mesiac sme nezaháľali a pripravili sme pre vás veľa úžasných noviniek. Posaďte sa, knihy sa predstavujú.

  Leporela, ktorá vás prenesú do ríše hudby

  Búcha vaše dieťa do najrôznejších predmetov a raduje sa z toho, aký vydávajú zvuk? Možno oprávnene dieťa karháte v snahe zabrániť tomu, aby nepoškodzovalo veci okolo seba. Nerobí to ale schválne: práve objavilo kúzlo zvuku. Okrem jemnej motoriky je totiž potrebné rozvíjať aj zmyslové vnímanie dieťaťa. Dieťa totiž objavuje svet všetkými svojimi zmyslami, sluch nevynímajúc. Zvuky okolo neho sú zmesou roztodivných vibrácií a dieťa je nimi doslova fascinované. A ak premýšľate, po akej pomôcke siahnuť, ponúkame riešenie: zvukové knižky.

  Martinka - krátké príbehy na cestu do postielky

  Martinku (konkrétne veľkú knihu príbehov) som zakúpila pred dvoma rokmi v antikvariáte, keď som chcela pre Beky nejaké "dievčenské" čítanie. V obchodoch bola vypredaná a v bazároch mizla tak rýchlo, že som ju nestíhala, takže som bola rada, že aspoň antikvariát nesklamal.

  Predstavujeme februárové knižné novinky

  Aj v uplynulom roku sme pracovali usilovne a s nadšením, aby sme vám mohli aj naďalej robiť radosť s knižnými novinkami. Radi by sme vám preto predstavili pár tipov, ktoré by vám vo februári rozhodne nemali uniknúť.

  Nemocnica - Pozri sa pod obrázok

  Recenzia knihy z pera Kláry a Mámin koutek... Okienkové knižky od Svojtky máme radi už niekoľko rokov. Pôvodne som myslela, že sú tieto publikácie vhodné len pre batoľatá. Ale opak je pravdou. Okienka bavia aj predškolákov a môžu sa vďaka týmto knižkám dozvedieť veľa zaujímavostí. Napríklad o tom, ako to funguje v nemocnici.

  Svet - cestovateľský sprievodca po našej planéte

  Sprievodca Lonely Planet patrí už niekoľko desaťročí k takmer povinnej výbave každého nezávislého a vášnivého cestovateľa. Tentokrát prišlo toto renomované vydavateľstvo s publikáciou, ktorá tu, povedané bez preháňania, ešte nikdy nebola. 

  Knižky pod stromček pre celú rodinu

  Nedostať alebo ani nedarovať knihu k Vianociam je ako linecké koláčiky bez ríbezľového džemu. Ale vybrať tie správne knihy je skoro tak ťažká úloha ako zdobenie voňavých perníkov. Potrebujete poradiť? Tak to ste na správnom mieste! Vybrali sme pre vás niekoľko vianočných tipov.

  Čo sa deje – V jasličkách

  Hovoríte si, ako aj tým najmenším priblížiť, čo sa deje na Vianoce? Mamička Klára z blogu Mámin koutek nad tým premýšľala tiež a jeden z mnohých tipov je tu... Kto je to Ježiško, Mária, Betlehem a prečo sú všade zvieratká? Presne na túto otázku odpovedá zábavné leporelo od Vydavateľstva Svojtka, ktoré vyšlo v edícii Čo sa deje a má teda nielen veľa obrázkov, ale aj pohyblivé prvky.

  John Lennon - Piesne

  Príbehy všetkých piesní vrátane úplných textov 1970 - 1980. Idealista, humorista, showman, aktivista, básnik a muzikant John Lennon. Jeho piesne ovplyvnili niekoľko generácií. Toto je jediná kniha zaoberajúca sa príbehmi a myšlienkami, ktoré sa viažu ku každej piesni a napísal ju po odchode z Beatles - od idealizmu a vnútorných rozporov albumu Imagine až k milostným piesňam na Double Fantasy. Je to základná kniha pre každého milovníka jeho tvorby.

  Započúvajte sa do kníh

  Prepájanie zmyslov u detí je veľmi dôležité. Mozog je skutočne zázračný orgán. Keď sa narodíme, máme v ňom schovaných okolo 100 miliárd neurónov. Lekári potvrdzujú, že najlepšie sa deťom rozvíja mozog poznávaním všetkými zmyslami. Samozrejme, že reálnu situáciu, keď dieťa vidí za plotom psa a ten šteká, nič nenahradí, ale nie vždy a všade si môžu deti zvuk spojiť s jeho autorom. A preto sú tu zvukové knižky! Vyberte si niektorú z nich a započúvajte sa s deťmi do kníh.

  Zošity aktivít s mačacími kamarátkami

  Lenka, Emma a Anička sú tri kamarátky, ktoré robia všetko spolu. Spoločne cestujú, jazdia na prázdniny, chodia na párty a spoločne sa tiež chcú stať hudobnými hviezdami. Dnes vám predstavíme 4 knižky pre malé slečny, ktoré môžu príbehy Lenky, Emmy a Aničky prežívať spolu s nimi.

  Ťaháky (nielen) pre školákov

  Tak nám tá škola konečne začala! Pre niekoho bolo nedávne obdobie dobrodružstvo ala "Dva roky prázdnin". A bohužiaľ - toto by snáď ani Jules Verne nevymyslel - dobrodružstvo pokračuje ďalej a my rodičia len trnieme, čo prinesie nasledujúci týždeň, deň alebo dokonca hodina.

  Kto rád chodí do školy?

  September už klope na dvere a prázdne školy opäť ožijú hlasmi žiakov. V tomto roku je všetko inak -školy zostali dlhé mesiace zatvorené, vyučovanie prebiehalo online a spolužiaci sa vídali len prostredníctvom technológií. Len si pomyslite, ako sa deťom po sebe cnie! Tento rok sa do školských lavíc pohrnú. Čo tak im nástup do školy spríjemniť nejakou knihou?

  Úchvatné svetové trekingové trasy

  A je tu ďalší článok od slovenského blogera Petera Ertla, zakladateľa projektu Reštartni sa. Teraz sa podrobne pozrel na našu knihu Úchvatné svetové trekingové trasy. Prečítajte si ukážku z článku a ak vás zaujme, prinášame aj odkaz na celý článok.

  Úchvatné svetové cyklistické trasy

  Dnešní článok je od slovenského blogera Petera Ertla, zakladateľa projektu Reštartni sa. Tento vášnivý cyklista sa podrobne pozrel na našu knihu Úchvatné svetové cyklistické trasy, ktorá nedávno v nakladateľstve Svojtka & Co. vyšla. Prečítajte si ukážku z článku a ak vás zaujme, prinášame aj odkaz na celý článok.

  Ponožky, ruličky z papiera ani kartóny na vajíčka nevyhadzujte!

  Dnes pre vás máme inšpiráciu od našej spolupracovníčky, blogerky Mišky, ktorá otestovala našu knihu Nie som kartón na vajíčka. Prečítajte si, ako sa jej kniha páčila.

  Prečo čítať knihy maličkým deťom?

  Premýšľate nad tým, prečo zaobstarať knižky deťom, ktoré ešte niekoľko rokov samy nebudú čítať? Zaujímate sa o to, aké sú najrôznejšie výhody predčítania batoľatám a čítania knižiek spoločne s vašimi deťmi? Poďme sa zoširoka pozrieť na knihy a ich vplyv na rozvoj úplne malinkých detí.

  Ste doma a máte voľný čas

  Čas plynie v niektorých dňoch úplne inak. Ako keby sa skoro zastavil. Snáď každému muselo prísť zdĺhavé, keď sme kvôli koronavírusu museli byť zatvorení v byte, dome. Ale deň sa niekedy tiahne len tak a vy neviete, ako deti zabaviť. "MAMI, oci, prečo ten čas vôbec neuteká?" Pýtajú sa vás. Ako im ale vysvetliť, že čas meria všetkým rovnako? Že ľudia majú niekedy dlhú chvíľu a dostaví sa u nich pocit, že čas neuteká, ale lenivo sa tiahne?

  S knihou usmievavou mamou ľahko a rýchlo 3.diel

  Ešte vám dlhujem sľubovaný útek od reality do sveta príbehov. Verte tomu alebo nie, literárny hrdinovia nemajú karanténu. Naopak sa vydávajú na rôzne dobrodružstvá!

  Kúzlo behania

  Či ste ultramaratónec alebo víkendový bežec, dáte nám za pravdu, že na behaní je "niečo viac". Kúzlo, ktoré človeku umožňuje byť sám (so) sebou. Analytické typy bežcov starostlivo zostavujú plány, počítajú časy a kilometre. Tí s dušou indiána proste len dýchajú a bežia - bubnujú chodidlami na Matku Zem a počúvajú, čo im odpovedá ... Behanie ľudí napĺňa. Avšak, nie každý si ho hneď zamiluje.

  S knihou usmievavou mamou ľahko a rýchlo 2.diel

  Trochu staršie deti už potrebujú výzvy, radi sa učia novým veciam, precvičujú ruku atď. Dovoľte mi teda predstaviť vám náš rad kníh KUMON. Áno, viem, znie to exoticky, ale verte mi, až si zošity z tejto rady s deťmi vyskúšate, stane sa vám slovo KUMON veľmi známym.

   

  S knihou usmievavou mamou ľahko a rýchlo 1. diel

  Neštandardné situácie, kedy sme sa zrazu zo dňa na deň všetci vykoľajili zo svojej rutiny a z mamičiek sa stali učiteľky/kuchárky/zásobovačky/zamestnanci na home office v jednom. Fandíme všetkým rodičom, ktorí dokážu tieto úlohy skĺbiť, a ešte k tomu majú na konci dňa úsmev na perách. Uf, vieme, že to dá niekedy poriadne zabrať!

  O metóde KUMON

  Iste ste si v našej širokej ponuke pracovných zošitov a knižiek zameraných na voľnočasové aktivity všimli pracovné zošity Kumon. A možno ste si položili otázku, čo to vlastne znamená. V tomto článku vás s výučbovou metódou Kumon bližšie zoznámime.

  Naše zošity učia deti ekológiu a súzvuk s prírodou

  Jar sa nezadržateľne blíži! A my pre vás máme výborný knižný tip pre malých prírodovedcov, záhradkárov, pozorovateľov hemžiaceho sa hmyzu a rozličných živočíchov. Vezmite si naše zošity pozorovania a aktivít do batôžku na prvé jarné prechádzky!

  Prvá kniha o mojom tele - zábavná interaktívna biológia

  Knižiek o oceáne, morských tvoroch, riekach, jazerách, daždi vyšlo u nás naozaj dosť. Určite aj vy máte niektorú z nich v poličke. Ale ja som si pre tento týždeň vybrala niečo o ľudskom tele. Súvislosť s vodou je jasná: väčšinu nášho organizmu tvorí práve voda. A mala som ešte jeden dobrý dôvod zaradiť tento zošit do prvého prázdninového týždňa – kým si vyskúšate všetky pokusy, ubehne aj celé leto.

  Práca s knihou: Z jahňaťa ovca, Z larvy včela, Zo semienka slnečnica

  Tieto tri krásne knižky sú ideálnym sprievodcom pri jarnom pozorovaní prebúdzajúcej sa prírody. Hovoria stručne a výstižne o životnom cykle ovce, žaby, včely, motýľa, sliepky a slnečnice. 6 rôznych životných cyklov – rastlina, dva bezstavovce, obojživelník, vták a cicavec. Krásna téma z oblasti živej prírody, ktorá sa dá využiť aj pri rozvoji jazyka.

  Ako zvieratá myslia a čo cítia

  Zaujímaš sa o zvieratá, lenže detské obrázkové knižky sú podľa tvojich slov "pre malé decká", ale dospelácke knihy sú pre teba ešte príliš odborné? V tom prípade je kniha od nemeckého biológa Karstena Brensinga pre teba správna voľba. Autor sa vo svojej knihe zaoberá správaním zvierat v ich prirodzenom prostredí. Nebudeš veriť, čo všetko sa v nej dočítaš!

  Taká veľká, že sa vám do knižnice nezmestí. Taká dobrá, že pre ňu nájdete miesto.

  Ak bola niekedy vo vašej blízkosti, nemohli ste si ju nevšimnúť. Svojou veľkosťou upúta zrak, svojim obsahom upúta celého čitateľa. Reč je o knižnej rade NAJ…, ktorá už tento január privíta medzi sebou dve sestry - Mesto v pohybe a Vesmír v pohybe.

  Prvá knižka pre bábätko: ako vybrať knihu pre najmenších?

  Chcete zaujať bábätko, pomôcť mu pásť koníkov a posilňovať tak zrak a zdravý vývoj?

  S knižkami od vydavateľstva Svojtka sa chodí k lekárovi s úsmevom!

  V tomto roku sme vydali dva tituly, ktoré pomáhajú malým pacientom zbaviť sa strachu z doktorov a nemocnice.

  Knižky, výzvy, úlohy! Kto sa teší do školy?

  Dva mesiace boli školy prázdne. Niektoré sa cez prázdniny vyfintili, nechali sa vymaľovať alebo vymenili okná, ale jedno majú všetky spoločné - už sa nemôžu dočkať, až ich chodby a triedy zase ožijú hlasmi žiakov.

  Príroda v hlavnej roli

  Prázdniny už klopú na dvere a slniečko láka všetkých von. Slnečné lúče hladia tváre, vietor strapatí vlasy, v korunách stromov to šumí ... a aha! Tamto prebehla veverička! Pst, teraz musíme byť potichu. Počuješ, ako bzučia včely? Lietajú z jedného farebného kvietku na druhý. To je ale vôňa!

  Kumon – učíme sa japonskou metódou

  Z krajiny vychádzajúceho slnka k nám dorazil populárny rad pracovných zošitov Kumon. Táto učebná metóda si získala obľubu nielen vo svojej rodnej krajine, ale podľa jej vzoru sa učia už vo viac ako 48 krajinách sveta. Teraz k nim pribudlo aj Slovensko.

  Hráme sa so svetlom a pritom si čítame!

  Edícia kníh s podtitulom Posvieť si na to! patrí do skupiny čitateľských obľúbencov. Združuje niekoľko kníh s rozličnými témami, ktoré však majú niečo spoločné – na ich čítanie potrebujete zdroj svetla navyše.

  Baterky, svetlá, svetielka a všemožné blikadlá deti neuveriteľne fascinujú a priťahujú. Len čo má nejaký objekt, hračka alebo auto na ceste určitý svietiaci aspekt, je oň hneď veľký záujem. A o to väčší, keď vďaka svetlu môžeme odhaliť ukryté časti knihy, o ktorých sme nemali ani tušenie. Na tomto princípe sú naše „presvetľovacie“ knihy založené.

  Jarný králik na Hop-feste

  Čau. Dlho sme sa nepočuli, ako sa máte? Dobre? Ale labku na to!

  Jar je zase tu, moje obľúbené ročné obdobie! Už pomaly začíname hopkať vonku aj v hopkacom krúžku Sokol Skokanovo, rozcvičujeme si behy po zime… Teraz sme boli na super výlete – nedávno bol totiž zase Hop-fest a ja som už z tradície dostal (okrem lístka zadarmo) na starosť aj knižné ceny. A tak ako minulý rok, aj teraz by som vám rád opísal, aké to bolo.

  Načo nám je Valentín?

  Ako je to teda s tým šťastne nešťastným Valentínom? Veľa ľudí dodnes tvrdí, že ide o vykonštruovaný, nafúknutý sviatok, ktorý k nám prišiel odkiaľsi zo západu, za účelom podpory predaja bomboniér a všelijakých iných ružovkastých srdiečkových gýčov. Pravdaže, obchodné spoločnosti sa chytia každej príležitosti a reklamný biznis je najviac zodpovedný za komerčný rozmer tohto sviatku. Pod nánosom týchto globálnych významových vrstiev je však príbeh, legenda o hrdinskom svätcovi, ktorý zahynul mučeníckou smrťou, dávno pred expanziou nadnárodných obchodných spoločností.

  „To je moja práca!“ – Umenie upcycling

  „Čo je to upcycling?“ Ujo Google s tetou Wiki nám povie, že upcycling súvisí s ekológiou a využitím starých vecí na vytvorenie nových. Prihodia ešte niečo o jeho pôvode v 90. rokoch a postmodernizme. Mohli by sme namietať, že to, čo prichádza zo sveta a tvári sa ako novinka, je u slovenských domácich majstrov už dávno známe.

  Knihami proti plienkam, alebo hor sa na nočník! Diel 1.

  Ak máte doma približne dvojročné dieťa, zrejme už pracujete na tom, aby opustilo plienky a naučilo sa chodiť na nočník či záchod. Tento proces je veľmi individuálny. Zároveň sa v tejto diskutovanej téme líšia rodičovské prístupy. Ale nech už dieťa posadíte na nočník v útlom veku, alebo to jednoducho necháte na ňom, jedno je isté. Začne si viac uvedomovať svoju vlastnú potrebu. Čítanie vhodne zvolených kníh môže vašu spoločnú snahu uľahčiť alebo aspoň spríjemniť.

  Politologické štúdia? Kdeže! Stačí politika pre začiatočníkov

  Mnohí dospelí sa o politiku nezaujímajú, a začiatočníkmi ostávajú v tejto významnej spoločenskej sfére prakticky počas celého života. „Flfľoš“, alebo uhladenejšie povedané, „skeptický typ“ by si na základe toho len povzdychol, a situáciu okomentoval tým, že sa potom niet čomu diviť, prečo je u nás situácia taká, aká je...

  Moja prvá kniha o prírode

   

  Je veľká, s krásnou obálkou, a práve sme ju vydali!

  Moja prvá kniha o prírode je presne ten typ kniha, ktorý vydavateľ rád stavia do výkladov a na prominentné miesta poličiek, fotí na sociálne siete a všeobecne sa s ňou rád pochváli. To viete, občas je potrebné pohladiť si svoje vydavateľské pierka.

  Knižný veľtrh vo Frankfurte. Vydavateľská udalosť roka

  Na prelome septembra a októbra zvykne byť v našom oddelení nákupu práv naozaj rušno – šustia stránky katalógov, posielajú sa e-maily na rôzne svetové strany, kontrolujú sa predaje knižných sérií... skrátka začínajú prípravy na najväčšiu jesennú knižnú udalosť. A možno aj najväčšiu udalosť celého vydavateľského roku. Je ňou knižný veľtrh vo Frankfurte.

  The Beatles a všetky ich piesne

  Beatles fetovali, pili a pohoršovali. Mali kontroverzné vyjadrenia a svojské vystupovanie. Spôsobili ošiaľ. Celosvetový. V časoch najväčšej koncertnej slávy museli desiatky zamdletých mladých dám odvážať zo štadiónov sanitky. „Chrobáky“ mali skrátka iný prístup k životu. Otvorený a vnímavý, ale aj s patričnou dávkou rockovej arogancie. Niektorí členova sa ale napriek tomu stali vlajkovými loďami v boji proti americkej intervencii vo Vietname, či iným spôsobom kritizovali násilnú politiku spoločenských elít. Popri tom všetkom boli najmä sakra dobrí hudobníci, a pri analýze ich skladieb sa nedá nejsť do hĺbky. A práve o tom je naša nová kniha.

  Prvé týždne na recepcii: pošta, telefóny, knihy a zase knihy

  Sú to už tri týždne, čo sa mi splnil sen. Nie len, že som dostala svoju prvú prácu, ale začala som priamo v knižnom nakladateľstve. Vôbec to nie je len o knihách, ako by ste si možno mohli myslieť; tie sú až výsledným produktom. Rada by som vás preto s našou prácou oboznámila podrobnejšie. A začnem u seba – na recepcii.

  Najväčšie dobrodružstvá môžete zažiť na sedadle bicykla

  „Opýtajte sa desiatich cyklistov na ich najsilnejšiu spomienku z ciest, a dostanete desiatku odpovedí. Pre mnohých je cyklistika najmä únikom z reality. Nepredstavuje nič iné, ako si namazať niekoľko chlebov a s vetrom v kolesách sa vydať vpred. Iní vo svojom bádaní zašli troška ďalej a s GPS v ruke si trúfli do patagónskej či himalájskej divočiny. Vpred ich pritom poháňali iba ich nohy a túžba pozrieť sa, čo sa nachádza za ďalšou zákrutou.“

  Čierny humor v detskom šate, to sú rozprávkové pohromy!

  Zdá sa, že neustále meniacemu sa kolobehu dejov navôkol padlo za obeť už aj to, čo azda najviac definuje detstvo mnohých z nás. Rozprávky. Čo si ešte donedávna držalo osobité zákonitosti a tradičnú štruktúru danú folklórom a akousi metafyzickou ľudovou slovesnosťou, začína s obmenami podliehať trendom, ktoré vyžaduje stále pragmatickejšia doba.

  Ogilvy o reklame v digitálnom veku

  Doba, v ktorej by sa 40,5% mladých ľudí radšej vzdalo videnia na jedno oko ako internetu. Zdá sa vám to povedomé alebo skôr šialené? Voľte to prvé. To je dnešná doba. Na túto otázku totiž odpovedali mladí v rámci prieskumu v roku 2016 spoločnosti AT&T a výsledok bol presne taký, ako hlása prvá veta tohto odstavca.

  „Za našich čias bolo všetko inak,“ počúvame od prarodičov a rodičov. Možno to už pomaly hovorievame aj my sami. V čom je to v súčasnosti iné? Je to len vplyv internetu? Zrýchlený život, ktorý si môžeme dovoliť vďaka všetkých inováciám, ktoré sa nám premietli do života? Alebo sme to my sami? Toto je doba digitálna. Doba, ktorá dáva obyčajnému človeku možnosť byť hviezdou internetu bez toho, aby kohokoľvek zo svojich fanúšikov stretol osobne.

  Jarný králík radí...

  Možno ste nedávno už zazreli moje uši na poli. Alebo môj chlpatý chvostík, keď som bežal smerom k lesu. Pomaly prichádza jar a tú ja mám strašne rád, pretože:
  a) Vyrastá nová, čerstvá tráva a má naozaj hrozne sladké špičky, to mi chutí!
  b) Máme viac času na hopkanie, dni sú totiž dlhšie, svieti viac slnka.
  Ale teraz by som vám rád v úlohe knižného recenzenta povedal, čo sme si nedávno na výročnom králičom Hopfeste hovorili v rámci knižnej stage. Tú tam totiž vediem ja a tento rok som tam vyberal naozaj zaujímavé jarné tituly, najmä takto pred Veľkou nocou.

  Posvieťte si na to! Ale poriadne...

  Tma naháňajúca mnohým deťom strach ponúka aj veľa zaujímavého. V tme sa ľahšie započúvame do okolitého sveta, utriedime si myšlienky a celkovo ľahšie skľudnime myseľ.

  Jar vydavateľa

  Jar je v našom vydavateľstve vždy v znamení nových kníh. Zatiaľ čo vám, zákazníkom, sa nové knižky dostávajú do rúk väčšinou v predvianočnom čase, nám vydavateľom sa nové knihy kopia v emailových schránkach už začiatkom roku. Na výrobu knižky jednoducho treba dosť času.

  Čo je vlastne Montessori?

  Vyskakuje na vás pojem Montessori spoza každého rohu a chceli by ste sa dozvedieť viac? S odbornou pedagogičkou sme pre vás pripravili menší výber:

  Pedagogika Montessori (podľa Márie Montessoriovej, 1890 –1952) chápe dieťa ako aktívnu bytosť schopnú koncentrovať sa. Ak má dieťa pripravené prostredie, dokáže samostatne budovať svoju individualitu. Deti sa aktivizujú pomocou didaktických pomôcok a praktických činností. Aj pri výučbe napr. čítania, písania a počítania sa zapája všetkých päť zmyslov a svalstvo. Dôraz sa kladie na samostatnosť, sústredenie a poznávanie v súvislostiach.

  Ušiť malú a vtipnú hračku

  Ušite si maznáčikaIhla, niť a trocha látky. Nie som žiadna krajčírka, ale keď držím v ruke našu novinku Ušite si maznáčika, musím povedať, že to so mnou poriadne šije.

  Terapia zimnou prírodou

  Stopy živočichovLáka vás to čím ďalej tým viac von, ale vaše znalosti z prírody už nie sú to, čo boli? Nezúfajte, presne pre to vychádzajú sprievodcovia prírodou!

  Všetci letia na metle

  Všetci letia na metleKto pozná Gruffala (a kto by nepoznal?), tomu sa zrejme bude páčiť aj nová knižka od rovnakej autorskej dvojice – Všetci letia na metle. Je rovnako vtipná, napínavá, a hlavne zrozumiteľná detským čitateľom... skrátka vymyslená, napísaná a jedinečne ilustrovaná tak, ako to Julia Donaldson a Axel Scheffler vedia.

  Ako funguje ľudské telo

  Ľudské teloLeží mi na stole...

  ...ľudské telo. Nie, nie je to masa kostí a svalov, je to asi 250-stránkový ilustrovaný sprievodca svetom ľudského tela.

  Encyklopédia, ktorá jasne vysvetľuje a opisuje, čo všetko sa nám schováva pod kožou. 

  Novú knihu 1 000 českých a slovenských húb prosto musíte mať

  1000 slovenských a českých húbTiež ste zapálenými fanúšikmi zbieranie húb? Pri ceste za hubami je veľmi užitočné mať doma kvalitný atlas, ktorý nám pomôže naučiť sa spoznávať nové druhy húb. Pre tých, ktorí chcú skutočne unikátnu knihu, vrelo odporúčame práve vychádzajúci atlas húb od skúseného mykológa Michala Mikšíka s názvom 1 000 slovenských a českých húb.

  Jedinečný svet vlakov

  Jedinečný svet vlakovVlaky, vláčiky, mašinky… Žiadneho správneho chlapca (a dosť často ani ocka) nenechajú chladným. U nás to nie je inak. Už sme sa viezli parnou mašinkou, mrkli sme do výhrevne plnej parných a historických motorových lokomotív a denne listujeme knižkami o týchto úžasných velikánoch.

  Karty s aktivitami

  Karty s aktivitamiNie je to úplne bežný knižnej formát. Tiež sa hodí v situáciách, kedy by ste bežnou knižku zavreli.

  Hlavne je s nimi zábava. Ale zároveň deti niečo naučia, sú zamerané na rozvoj ich zručností a logického myslenia. To je pre život naozaj potrebné, čo my dospelí dobre vieme.

  Tento rok na cestách nielen anglicky, alebo slovníky Lonely Planet

  konverzace

  „Viem skvele po taliansky, minulý rok sme boli v Ríme, počúvaj: Ciao, mortadella, centro, Barcelona, mozzarella!“

  „Hm, fakt super. Máš talent.“

  Tak takto nie. Cudzie jazyky sú nedeliteľnou súčasťou cestovania, aj keď sa niekedy tvárime, že s angličtinou dobyjeme svet. Nedobyjeme.

  Vrkoče a drdoly pre mladé slečny

  Vrkoče a drdoly

  Stáva sa to denne: z reklamy v televízii na nás pozerá modelka s hlavou plnou nádherných, dlhých, vlnitých vlasov a tvrdí, ako im neprekáža dážď ani vietor.

  Preskúmaj vesmír a svet zvierat s našimi prieskumníkmi

  Malý prieskumník - Svet zvieratVšetkých malých prieskumníkov by som rada upozornila, že sa obľúbený rad encyklopédií s okienkami rozrástol o ďalšie súrodencov. Podporovať v deťoch prirodzenú túžbu objavovať a dozvedať sa stále nové veci, určite zvládnu na jednotku dve úplne nové encyklopédie s okienkami.

  Jar, zajac kam sa len pozrieš

  Hádaj, ako ťa mám rád!

  Tieto knižky sa dajú čítať stále dookola. Sú v nich starí známi.

  Zajačik a jeho ocko.

  Ocko zajac a jeho ušatý chlapec.

                   

  hore