Kto sme - o nás

Vydavateľstvo Svojtka & Co. vydáva knihy pre deti predškolského veku, ďalej široké spektrum obrazových titulov pre dospelých z oblasti tzv. non-fiction literatúry a preslávenú edícii sprievodcov Lonely Planet. Na slovenskom knižnom trhu pôsobíme od roku 2005.
Tituly prijímame od renomovaných svetových nakladateľov.

Z oblasti literatúry pre najmenších nájdete v našej ponuke leporelá s pohyblivými prvkami, ako sú napríklad obľúbené MiniPÉDIE. Okrem prvkov pohyblivých majú leporelá prvky hmatové - rôzne povrchy, materiály, reliéfy a otvory, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku detí. Pre predškolské aj školské deti pripravujeme celý rad encyklopédií s odklápacími okienkami, prevzatý napríklad z renomovaného vydavateľstva Usborne, prostredníctvom ktorých sa môžu zoznámiť s mnohými oblasťami a disciplínami. Stálicami medzi témami sú zvieratá, dinosaury, vesmír, stroje a ľudské telo.

Naše náučné knihy pre staršie deti sa zameriavajú nielen na ich vzdelanie faktické, ale aj sociálne a emočné. Pripravujeme pre nich knihy o pokusoch, počítačoch, politike a financiách, rovnako ako o vzťahoch, bezpečnosti na internete a zdraví fyzickom aj psychickom. Celý rad našich pracovných zošitov pre deti a metodických príručiek pre rodičov vychádza z pedagogického smeru podľa Márie Montessori. V neposlednom rade vydávame detskú beletriu, ktorá najviac pobaví čitateľa na prvom stupni základnej školy.

V knihách pre dospelých si dávame záležať najmä na kvalitnej grafickej úprave. Preto medzi nimi nájdete výpravné obrazové publikácie o cestovaní všetkými možnými prostriedkami do rôznych kútov sveta. Objavovať ich môžete so šnorchlom a potápačskými okuliarmi, alebo napríklad s pohárom vína v ruke. Vďaka našim knihám z kategórie hobby sa naučíte variť, šiť, športovať aj hrať na hudobné nástroje. Prečítate si o svojich obľúbencoch, či už sú to Monty Python, The Beatles alebo Vinnetou a pokocháte raritnými fotografiami pre fajnšmekrov.

Našim nosným radom pre cestovateľov je Lonely Planet pre svoju prehľadnosť, praktickosť a aktuálnosť, najobľúbenejšia edícia sprievodcov, na ktorej vydávanie v češtine máme licenciu. Pod touto značkou vychádzajú klasické bedekre zamerané na jednotlivé krajiny a oblasti, tak vreckový sprievodcovia po mestách. S Lonely Planet sa na cestách nielen nestratíte, ale i dohovoríte - prináša konverzácie a slovníky hlavných svetových jazykov.

Všetky inzerované knihy máme skladom a sú hneď pripravené na expedíciu - bez prostredníka, za výhodné ceny. Pri prezeraní našej produkcie iste oceníte možnosť nahliadnuť do všetkých kníh, balíčky za super ceny a informatívne články o práve vydaných či chystaných tituloch. Aktuálne ponúkané tituly nájdete v e-shope: www.svojtka.sk. 

V prípade otázok nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle +421 233 329 180. Môžete nám aj zaslať e-mail na adresu: svojtka@svojtka.sk alebo objednavky@svojtka.sk.

Nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach Facebook, Pinterest, Youtube aj Instagram.