Nové knihy mesiaca apríl: Zásobte sa na jarné výlety!

Milí rodičia, starí rodičia a vy všetci, ktorí vyberáte na e-shope nakladateľstva Svojtka knihy pre vaše detičky, vitajte v našom pravidelnom kútiku inšpirácie a radosti z nových kníh.

Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť knižné novinky mesiaca apríl, a dúfame, že vám a vašim deťom urobia radosť, rovnako ako ju robia aj nám. Dnes pre vás máme niečo špeciálne, čo vám spríjemní nielen deň, týždeň či mesiac, ale, ako veríme, celú jar. Jar je totiž v plnom prúde a výlety s deťmi, kde sa hodí mať so sebou nejakú tú knihu či zošit na krátenie dlhej chvíle, sa práve začínajú. Čaká na vás 5 nových sérií pracovných zošitov určených hlavne pre predškolákov. Naučia sa v nich strihať, lepiť, rozpoznávať tvary a mnoho iného. Poďme na to!

Začínam strihať – Rozprávky, Dinosaury a ďalšie obľúbené témy

Každý rodič vie, aké vzácne sú chvíle, keď sa môžeme s deťmi učiť a zároveň sa spolu zabaviť. Poďme teda začať priam rozprávkovo. Kreatívny pracovný zošiť Začínam strihať Rozprávky obsahuje obrázky obľúbených rozprávkových postáv na vystrihovanie a krátke verzie príbehov, ktoré deti milujú. Deti si najprv vyfarbia postavičky a po vystrihnutí sa s nimi môžu hrať, učiť sa nové slová, ozdobiť si izbičku alebo z nich vytvoriť bábky na hranie.

Zapojte sa do kreatívneho procesu a užite si spoločné chvíle plné fantázie a učenia.

Detské ruky sa pri strihaní rýchlo unavia a pozornosť opadne, preto je potrebné deti povzbudzovať a výtvarné aktivity spraviť zábavnými a hravými. Celá séria Začínam strihať obsahuje rady, ako zaobchádzať s nožnicami, obrázky na vystrihnutie, pri ktorých sa postupne  zvyšuje obťažnosť vystrihovania. Okrem Rozprávok môžete strihanie precvičovať s týmito témami: Zvieratá, Dinosaury, Doprava.

Začínam strihať.

Dobre známa, ale stále dôležitá JEMNÁ MOTORIKA

Poďme teraz spoločne objavovať kúzlo učenia prostredníctvom hry s našimi pracovnými zošitmi z radu Jemná motorika. Tie vašim deťom pomôžu rozvíjať dôležité predškolské zručnosti. Pomocou aktivít so samolepkami budete rozvíjať jemnú motoriku vašich detí, ale deti sa pri tom naučia aj Tvary alebo Farby.

Špecifickú, ale nemenej dôležitú schopnosť rozvíja zošit Jemná motorika Triedenie. Deťom v predškolskom veku pomáha naučiť sa triediť a priraďovať k sebe rovnaké a podobné obrázky. Aktivity v zošite rozvíjajú poznávanie podobností, logické myslenie a hľadanie súvislostí. Kreatívne úlohy na priraďovanie, dopĺňanie a triedenie posilňujú schopnosť učiť sa a rozlišovať najrôznejšie obrázky podľa tvarov, farieb a zmyslu. Deti v ňom lepia samolepky na miesto a dokončujú tak obrázky na základe zadania. To napomáha rozvíjať sústredenie.

Skvelým parťákom na rozvoj logického myslenia sú okrem Triedenia aj Logické rady. Predstavte si ten úžasný pocit, keď uvidíte, ako vaše dieťa objavuje nové schopnosti. Vyberte si jeden zo zošitov z radu Jemná motorika a tešte sa z toho, ako vaše dieťa odomyká svoj potenciál.

Objavte spolu radosť z prvých úspechov a sledujte, ako sa dieťa každou doplnenou nálepkou rozvíja.

Jemná motorika so samolepkami.

Viac ako 100 veľkých samolepiek na dokončenie obrázkov

Samolepkové puzzle s veľkými štvorcovými nálepkami vhodnými aj pre malé rúčky? K tomu podpora zručností ako priraďovanie zhodných obrázkov, rozpoznávanie tvarov, počítanie do 10, predstavivosť a koordinácia oko – ruka? Áno, áno, áno! Presne to vám a vašim deťom prináša séria Skladaj a nalepuj, ktorá všetko menované dokazuje na každej stránke. Tento rad podporuje kreatívne myslenie a poskytuje základy pre budúce matematické schopnosti. V rámci série si môžete vybrať zo 4 tém podľa preferencií vášho dieťaťa:

  • More – veselé tvory z morí a oceánov sa na vás už tešia.
  • Farma – poznávajte obyvateľov farmy a pomôžte farmárom postarať sa o všetky zvieratá.
  • Dinosaury – navštívte pradávny svet a pokochajte sa obrami, ktoré kedysi kráčali po planéte.
  • Zvieratá – v tejto veselej obrázkovej zoo sa zoznámte so zvieratami z celého sveta.

Mačka Bodka učí tvary

Vedeli ste, že učenie môže byť nielenže poučné, ale aj nesmierne zábavné? Dokazuje to Mačka Bodka! Podarená, sympatická postavička sprevádza deti 4 pracovnými zošitmi zameranými na výuku geometrických tvarov. Mačka Bodka vás naučí rozpoznávať Kruhy, Štvorce, Trojuholníky, ale i Hviezdy.

Mačka Bodka učí tvary Hviezdy je pracovný zošit so samolepkami hviezd, ktorý nabáda deti, aby pomocou viac ako 250 nálepiek dokončovali obrázky. Knižka podporuje rozoznávanie tvarov a veľkostí, poznávanie farieb, priestorové myslenie a predstavivosť. Každou ďalšou stranou sú obrázky čoraz zložitejšie a komplexnejšie. Je potrebné lepiť viac samolepiek, ktoré sú menšie či bližšie pri sebe. Hrajte sa a objavujte tvary s mačkou Bodkou!

Farby a tvary.

Náš cieľ: Rozvíjame ZRUČNOSTI PREDŠKOLÁKOV

Keďže vieme, aké dôležité je pre vás dopriať svojim deťom v predškolskom veku všestranné komplexné vzdelávanie, pripravili sme pre vás 4 zošity s jednoduchým názvom Zručnosti predškoláka, ktoré pokrývajú to, čo by mali deti vedieť pred nástupom do prvej triedy. Tieto zošity pripravujú deti na školu a pomáhajú im získať vo svojich schopnostiach sebavedomie. Vytvorili sme ich s láskou a so starostlivosťou, aby podporovali malých prieskumníkov na ich ceste za poznaním. Aj názvy jednotlivých častí série hovoria samy za seba a priamo z nich vyplýva, na čo sa zameriavajú:

Sú určené pre deti od 3 do 5 rokov a rozhodne nie sú iba suchopárnymi výukovými materiálmi. Naopak, ilustrácie i samolepky v Zručnostiach predškoláka sú pestrofarebné. Stránky sú prehľadné, zadania aktivít jasne formulované. Je radosť vypĺňať tieto pracovné zošity.

Deľte sa o takéto čarovné okamihy s vašimi deťmi a sledujte, ako ich oči pri lepení samolepiek a hľadaní riešení žiaria nadšením a zvedavosťou.

Zručnosti predškolaka.

K učeniu motivujeme aj deti v predškolskom veku

Preskúmajte spolu so svojimi deťmi svet plný farieb, tvarov, nálepiek a zaujímavých úloh. To všetko vás čaká v predstavených pracovných zošitoch, v knižných novinkách mesiaca apríl z nakladateľstva Svojtka. Vaša dobrodružná cesta za poznaním sa začína iba jedným kliknutím – stačí navštíviť náš e-shop, kde nájdete všetky knihy lacnejšie o 15 %, ako je bežná maloobchodná cena. Navyše pre vás chystáme kopu zľavových akcií, ktoré cenu zakúpených kníh ešte znížia. Všetko sa dozviete včas, stačí sledovať naše nakladateľstvo na Facebooku alebo Instagrame.

Dobre vieme, že rodičovstvo je plné výziev, ale aj nádherných okamihov. Práve o tie sa s vami chceme deliť prostredníctvom našich kníh. Pridáte sa?