Pri objednávke nad 29 Eur získate darček ZADARMO!

Knihy plné rozprávok, zošity plné úloh

Oci, mami, čo budeme čítať večer pred spaním? Tak na túto detskú otázku už poznáme odpoveď. A môžeme vám poradiť hneď na celý rok dopredu! A to nielen čo sa týka rozprávok, ale aj precvičovania a úloh pre predškolákov.

Rozprávky rozvíjajú detskú fantáziu a prinášajú ponaučenie o fungovaní sveta. Pracovné zošity s úlohami zase skvele zabavia deti vo veku okolo 3 rokov. To všetko vám predstavia februárové knižné novinky od Svojtky.

Nezabudnite ani na našu akciu VÝPREDAJ, kde nájdete pre každého niečo, navyše za skvelé ceny. Ale poponáhľajte sa, tieto zľavy nepotrvajú večne ;)

Na každý deň rozprávku

Veľmi obľúbené medzi malými i dospelými čitateľmi sú veľké zbierky príbehov 365 rozprávok. Základom tejto série je kniha 365 rozprávok pred spaním, ktorá sa vypredala, a preto sme pre vás pripravili jej dotlač. Je už v našom e-shope opäť. Ale aby sa sama v temnom lese nebála, prišli ju odprevadiť dve knižné sestričky:

Ako už názvy napovedajú, na každý deň nájdete v týchto zbierkach jeden príbeh. Sú to známe aj menej známe rozprávky. Niektoré dlhšie príbehy sú rozdelené na viac častí, a tak vzniká napínavé čítanie na pokračovanie.

365 rozprávok z celého sveta s vami zabrúsi do ľudových rozprávaní zo všetkých možných krajín. Nájdete tam nielen obľúbené európske rozprávky od klasikov ako Grimmovcov či Perraulta, ale aj tradičné, menej obvyklé, a o to zaujímavejšie mýty a povesti domorodých obyvateľov.

365 rozprávok, príbehov a povestí vám navyše predstavia aj legendy z mytológie antických alebo severských národov. Môžete sa tak tešiť na Thóra, Herkula a ďalších nestarnúcich hrdinov.

Keď budú vaši malí poslucháči pri čítaní pred spaním obzvlášť zvedaví, zvládnete pokojne viac rozprávok za večer a za rok môžete prečítať všetky 3 tieto rozprávkové zbierky. To je ale knižná výzva!

SK (2)

Gakken - nové pracovné zošity z Japonska

Veľkou novinkou v našej ponuke sú od februára 2024 pracovné zošity zo série Gakken, pôvodom z Japonska. Možno si hovoríte, že vám to niečo pripomína… áno, obľúbené zošity Kumon, hojne využívané rodičmi i pedagógmi v škôlkach v rámci predškolskej prípravy, sú týmto novým Gakkenom v hocičom podobne. Spoločné majú to, že:

  • ide o prepracovaný systém rozvoja zručností predškolákov;
  • úroveň obtiažnosti aktivít v jednotlivých knihách postupne narastá;
  • tituly na seba nadväzujú a pokrývajú všetky podstatné predškolské zručnosti.

Tam, kde Kumony vsádzajú na minimalizmus a strohú grafickú podobu stránok, sú Gakkeny pestrejšie a na prvý pohľad bláznivejšie svojim dizajnom. To môže niektorým deťom vyhovovať viac. Ilustrácie sú atraktívnejšie.

Mohlo by sa zdať, že si Kumon a Gakken konkurujú, ale nie je to tak. Naopak sa skvele dopĺňajú. Ak už máte všetky Kumony vyplnené, vďaka Gakkenom môžete pokračovať v precvičovaní a ich hravý štýl prinesie do vašej domácej prípravy s deťmi osvieženie. V prvej várke Gakken Workbooks Play Smart, ktorú vydávame, sú pokryté úlohy pre deti od 2 do 3 rokov. Začína sa 2 zošitmi Moja prvá kniha aktivít:

Nasleduje Prvé učenie 2+ a Prvé učenie 3+. Ďalej môže vaše dieťa precvičovať v zošitoch Buduj si zručnosti 2+ a Buduj si zručnosti 3+.

Zamerané na rozvoj kognitívnych schopností sú potom tituly:

Všeobecne sú zošity z japonskej edície Gakken plné pestrofarebných obrázkov – zvierat, zeleniny, ovocia, hračiek a ďalších vecí, ktoré sú pre predškolákov známe a ľahko rozpoznateľné. Sprevádzajú deti stránku za stránkou metódou „krok za krokom“, a tak pomáhajú deťom budovať ich sebadôveru vo vlastné schopnosti, rozvíjajú jemnú motoriku, koncentráciu a kritické myslenie.

Pokiaľ už sa vám osvedčili Kumony a chcete vyskúšať niečo nové, ale v podobnom štýle, Gakken Workbooks Play Smart vás rozhodne nesklamú. Zatiaľ sme pre vás vybrali tie najobľúbenejšie. Dúfame, že sa vám budú páčiť a že vám v budúcnosti budeme môcť priniesť aj ďalšie diely z tejto celosvetovo využívanej edície.

SK

Nové leporelo od autorov populárneho Gruffala

Úspešné autorské duo Julia Donaldson a Axel Scheffler, ktoré pre deti už desiatky rokov tvoria milované veršované leporelá a príbehy (najznámejší zo všetkých je Gruffalo), má na konte aj rozprávkovú, bohato ilustrovanú básničku Slimák a veľryba. Jej skrátenú verziu, vhodnú už pre batoľatá, vám teraz prinášame v leporele s pohyblivými prvkami na princípe Tlač, ťahaj, posúvaj. Ak ste našimi vernými čitateľmi, pamätáte si dobre, že v tejto podobe vyšiel už aj Gruffalo.

Nahliadnite aj do ďalšieho sveta tvorcov Donaldsonová/Scheffler v knihe o stratenej opičke s názvom Hľadá sa mama!

3

Pri ďalšom prehľade knižných noviniek z nakladateľstva Svojtka sa s vami budeme tešiť zase v marci. Dovtedy nezabudnite dôkladne preskúmať našu časovo obmedzenú ponuku VÝPREDAJ, kde nájdete skutočné knižné poklady za neopakovateľne nízke ceny.