Využite našu akciu "2 + 1 KNIHA ZADARMO"

Čo na MDD?

Deň detí sa v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to v San Franciscu.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Na deň detí by sa malo deťom uľaviť napr. od domácich prác alebo prípadne zrušiť zákazy. Prípadne im dopriať viac čokolády alebo ich obdarujte zmysluplne.

Vyberte zábavnú aktivitu

Zabite dve muchy jednou ranou a vyberte samolepkové zošity, maľovanie vodou alebo iné zábavné a zmysluplné vypĺňačky, ktoré sa vám budú hodiť na cesty, napríklad aj na dovolenku.

 Blog, MCH - do textu novinky 3 CZ fin Mir. (26)

Siahnite po NOVINKÁCH

Ak už od nás nejaké knižky máte, siahnite po NOVINKÁCH. Rozprávky, zvukové knižky alebo tam nájdete tieto dva skvosty s nádhernými ilustráciami a nálepkami.

Blog, MCH - do textu novinky 3 CZ fin Mir. (27)

 

Vykúzlite v tento deň deťom v očiach iskričky, najviac sa z toho budete tešiť vy, milí rodičia!