Započúvajte sa do kníh

  Prepájanie zmyslov u detí je veľmi dôležité. Mozog je skutočne zázračný orgán. Keď sa narodíme, máme v ňom schovaných okolo 100 miliárd neurónov. Lekári potvrdzujú, že najlepšie sa deťom rozvíja mozog poznávaním všetkými zmyslami. Samozrejme, že reálnu situáciu, keď dieťa vidí za plotom psa a ten šteká, nič nenahradí, ale nie vždy a všade si môžu deti zvuk spojiť s jeho autorom. A preto sú tu zvukové knižky! Vyberte si niektorú z nich a započúvajte sa s deťmi do kníh.

   

  V súčasnej dobe u nás v eshope nájdete skutočne širokú ponuku zvukových knižiek. Každá je iná a každá stojí za to. Tak ktorú si vyberiete?

   

  Tie najmenšie detičky môže zaujať Prvé slovíčka s 18 zvukmi a veselými celostránkovými ilustráciami a jednoduchým textom. Kniha je plná zvieratiek, strojov a vecí zo sveta okolo nás. Pre učenie sa prvých slovíčok úplne ideálne.

   

  Ďalšia pre deti od jedného roka je Zvieratká na farme. Táto knižka s veselými celostránkovými ilustráciami obsahuje krátke rozprávanie plné zvieratiek i športových výkonov a hlavne 18 zvukov, ktoré skvele dopĺňajú dej príbehu.

   

  Aj pre chlapcov milujúcich od narodenia dopravné prostriedky tu niečo máme. Čo sa stane, keď spolu všetky možné dopravné prostriedky pretekajú? A aké zvuky pri tom vydávajú? To sa dozviete v knihe Všetko, čo jazdí a lieta.

   

  Ak dávajú vaše deti prednosť exotickejším zvieratám, odporúčame Húú! Vrr! Vypočujte si zvieratá z celého sveta. Môžete s deťmi aj hádať. No uznajte, spoznáte sami, aký zvuk robí tuleň či narval? Uvidíte, že ani pre dospelých to nie je tak jednoduché a deti budú mať z hry veľkú radosť. Trochu jednoduchšie bude hádať zvuky zvierat z knihy Búú! Chro, chro! Vypočujte si zvieratá z farmy.

   

  Viac ako 50 úžasných zvukov potom ponúka Veľká kniha zvukov v lese, Veľká kniha zvukov na farme a Veľká kniha zvukov Zvieratá, ktoré sú určené pre už trochu väčšie deti. Tu sa už čitateľ dozvie o jednotlivých zvieratách viac informácií, ako a kde žijú, čím sa živia atď.

   

  Oproti veľkým zvukovým knihám sa Malé kroky Na farme líšia nielen menším formátom, ale aj grafickým spracovaním a tiež spúšťaním samotných zvukov zvierat a vecí. Kniha totiž obsahuje špeciálnu fotobunku, takže zvuk budete počuť až po otvorení stránky resp. po odkrytí odklápacieho okienka. Obrázky sú vytvorené z reálnych fotografií.

  No, a pretože sa "zajtra" prebudíme a bude Advent, nájdete medzi zvukovými knihami aj jednu vianočnú. Vianočné koledy obsahuje 12 obľúbených vianočných kolied jednoduchých na hranie. Koledy môže hrať buď dospelý alebo dieťa, ktoré už pozná trochu rytmus a podľa čísiel uvedených namiesto nôt bude stláčať malé klávesy. Ku knižke je totiž priložené piano, na ktorom je možné si koledy "vlastnoručne" zahrať podľa nôt.

   

  A čo by to bolo za článok o zvukových knižkách bez nejakej tej zvukové ukážky. Pozrite sa na niektoré videá na našom YT kanále TU alebo TU alebo vo videu o októbrových novinkách, kde predstavujeme tiež veľkú časť zvukových knižiek.

  Či už dávate prednosť akejkoľvek téme zvukových kníh, všetky nájdete v našom e-shope TU. Započúvajte sa s deťmi do kníh a nechajte ich poznávať svet viacerými zmyslami.

  Ďalšie články

  hore