Ušiť malú a vtipnú hračku

  Ihla, niť a trocha látky. Nie som žiadna krajčírka, ale keď držím v ruke našu novinku Ušite si maznáčika, musím povedať, že to so mnou poriadne šije.

  Hneď by som si sadla do kresla, vzala do rúk spomínané propriety a vytvorila strakatú koalu Marcelu, kura Jonatána, čo pozobal priveľa zrna, alebo bobra Peťa, hoci mu jedno oko pozerá bokom. A viete čo? To sa mi na ňom práve páči!

  O čom to vlastne hovorím? Hovorím o zvieracích maznáčikoch z látky, k nim kniha ponúka šablóny s jasnými návodmi. Sú vtipné, troška bláznivé a nápadité. A čo je najdôležitejšie – až si ich vyrobíte, budú od vás. Len od vás.

  Možno si hovoríte, že obdobie pracovného vyučovania na ZŠ už máte za sebou... Ale pozor! Ten pocit vás prejde hneď ako vezmete do rúk túto knihu. Nájdete tu 50 modelov roztomilých maznáčikov, ktoré môžete použiť ako kľúčenku, dekoráciu alebo pekný darček. Ak vám chýba látka, to nič; tí najkrajší maznáčikovia sú práve z najrôznejších ústrižkov. A že vám chýba vlastný nápad? No, práve preto je tu tá nová knižka, nie?

  Môžete šiť spoločne s deťmi a spraviť si tvorivé popoludnie, na konci ktorého bude vaša partia bohatšia o mnoho malých látkových kamošov. Uvidíte, že vás to chytí. Po chvíli si možno sami vymyslíte kopu zdokonalení, ktorými by sa dali maznáčikovia vylepšiť. A aké zvieratká sa na vás tešia? Pre vašu predstavu vyberám náhodne: baran, havran, jazvec, koala, králik, krokodíl, lišiak, medveď, los, pes a tak ďalej... Budeme veľmi radi, keď sa so svojimi originálnymi maznáčikmi pochválite a budete ich fotografie zdieľať na našom Facebooku.

  Táto nová knižka patrí do našej čím ďalej širšej série titulov o šití. Ďalšia kniha, ktorú sme v tejto sérii práve vydali v češtine, je Učíme sa se jak šít tašky. Tá je určená dámam, ktoré sa cítia na väčšie projekty. Ak si viac tykáte s papierom než s látkou, pozrite sa na inú novinku – 3D kouzla z papíru.

  Príjemnú zábavu pri ručných prácach!

   

  Napísala Bára Svojtková

  Ušite si maznáčikaUšite si maznáčika

  Ďalšie články

  hore