Terapia zimnou prírodou

  Láka vás to čím ďalej tým viac von, ale vaše znalosti z prírody už nie sú to, čo boli? Nezúfajte, presne pre to vychádzajú sprievodcovia prírodou!

   

  Pri prechádzkach zimnou krajinou v snehu by ste mohli privítať sprievodcu Stopy živočichov. No, zaradiť správne také párnokopytníky nie je len tak. Popadané listy stromov pre zmenu odhalia vtáčie hniezda. Pomocou tejto príručky môžete ľahko identifikovať tie najzaujímavejšie stavby. Napríklad straka si s tým veľa starostí nerobí. Rozpoznať postrácané pierka nevie každý, ale vy to s knihou hravo zvládnete! A ak by ste si chceli prečítať opis jednotlivých zvierat, na ktorých stopy narazíte, v knižke ich tiež nájdete.

   

  Ak radšej pozorujete zimu cez okno s hrnčekom teplého čaju v ruke, jeden z najlepších a najzaujímavejších výhľadov môže poskytnúť obyčajné vtáčie kŕmidlo. Nebudete sa stačiť diviť, koľko druhov zaujímavých operencov žije vo vašom okolí! A aby ste ich dokázali ľahko rozpoznať a neviedli doma zbytočné spory, zaraďte si do knižnice tituly Vtáky na krmidle a Vtáky zahrad.

  Že vás zima príliš neberie? Ste skôr „solárny model“ a tešíte sa na jar, až všetko vonku rozkvitne? Dlhé zimné večery môžete využiť napríklad na štúdium liečivých rastlín, ktoré možno v prírode nájsť. Mohli by sa totiž na ďalšiu zimu, sprevádzanú rôznymi nádchami, hodiť.

  Ak sa bojíte, že informácie, ktoré ste doma z kníh načerpali, nedokážete vonku použiť, že sa vám jednoducho vytratia z hlavy, nezúfajte. Knihy, ktoré sú doslova nabité fotografiami, majú skvelý vreckový formát. A nikdy sa im nevybijú batérie. :)

  Krásne potulovanie prírodou plné inšpirácie!  

  Napísala Zuzana Fořtová

   

  Liečivé rastliny

  Stopy živočichov

  Ďalšie články

  hore