Taká veľká, že sa vám do knižnice nezmestí. Taká dobrá, že pre ňu nájdete miesto.

  Ak bola niekedy vo vašej blízkosti, nemohli ste si ju nevšimnúť. Svojou veľkosťou upúta zrak, svojim obsahom upúta celého čitateľa. Reč je o knižnej rade NAJ…, ktorá už tento január privíta medzi sebou dve sestry - Mesto v pohybe a Vesmír v pohybe

  Úlohou čitateľa však nie je len čítanie. Bude tu mať úloh oveľa viac! Musí obsluhovať výťah v obchodnom centre, otáčať Mliečnou dráhou, štartovať raketu do vesmíru, rolovať trávnikové pásy, viesť karnevalový sprievod. No skrátka, tu si naozaj neodpočiniete.

  S touto radou sme začali prvý krát v lete 2018, a to knihami Naj… Stavby v pohybe a Naj… Dopravné prostriedky v pohybe. Neviete si predstaviť, ako sme sa tešili, až vyjdú.  Neverili sme, koľko veľa pohyblivých prvkov sa dá z papiera vyrobiť. A ten pocit, keď môžete tieto krásne knihy vydať, a viete, že z nich budú nadšené (nielen) deti. Pamätám si, ako sme knihy po ich vydaní predstavovali na plzenskom knižnom veľtrhu, a jeden otecko prehováral svoju ženu, že musí Dopravné prostriedky kúpiť synovi, že sa mu budú určite veľmi páčiť. Niekedy ockovia prežívajú so svojimi deťmi detstvo znovu – pretože ich syn bol vtedy ešte len v plienkach a kniha je vhodná pre deti od 4 rokov... 

  Tento mesiac sa ale tešíme na knižné novinky NAJMesto v pohybe a NAJVesmír v pohybe. V meste na vás čaká cez 55 pohyblivých prvkov – pozriete sa do podzemia, v obchodného domu, parku, do business centier, nahliadnete aj pod pokrievku integrovanému záchrannému systému. Pod okienkami sa tu skrýva vysvetlenie recyklácie odpadu, výroby hračiek, jedál, plastov, kníh… Kniha je nabitá pohyblivými prvkami a informáciami. Komentuje, čo sa v meste deje, a skutočne názorne vysvetľuje, ako čo funguje. 

  Tí z vás, ktorí občas vzhliadnu od stránok kníh k oblohe, budú mať určite radosť z NAJ… Vesmíru v pohybe. Pri budúcej návšteve hvezdárne budete za najinformovanejšieho návštevníka! Dôkladne preskúmate oblečenie pre astronautov a prejdete si s nimi prípravu na misiu, budete rozoznávať rôzne druhy rakiet minulých i súčasných, a až toto všetko budete mať pod palcom, je čas pripraviť sa na štart do vesmíru! Pomôžete astronautovi v beztiažovom stave opraviť jeho stanicu? Správny astronaut sa samozrejme orientuje aj v slnečnej sústave, takže si to v knihe poriadne preštudujte, než sa pôjdete pohrať s robotom Curiosity na Marse, nech viete, na akej planéte sa vlastne nachádzate. 

  Za dva mesiace plánujeme ďalší prírastok, tentokrát zameraný na lietadlá a letiská. Hovoríte si: „Už zase chlapčenská téma?!“ Ale kdeže! Autorka tohoto článku je dievča ako lusk a tento letiskový titul ju totálne okúzlil. Takže mi môžete veriť, že sa majú na čo tešiť aj vaše dcéry. 

  Dúfame, že sa vám nové prírastky z tejto rady našich najväčších a najprepracovanejších kníh budú páčiť!
   

  Autor: Bára Svojtková

  Ďalšie články

  hore