Svet - cestovateľský sprievodca po našej planéte

  Sprievodca Lonely Planet patrí už niekoľko desaťročí k takmer povinnej výbave každého nezávislého a vášnivého cestovateľa. Tentokrát prišlo toto renomované vydavateľstvo s publikáciou, ktorá tu, povedané bez preháňania, ešte nikdy nebola. 

  Štyridsať rokov skúseností a unikátneho cestovateľského know-how založeného na dôkladnom a osobnom prieskume jednotlivých regiónov vykryštalizovalo v projekt, ktorý neponechá žiadnu cestovateľskú dušu pokojnú. 

  Celkom 221 krajín, zahrňujúcich okrem nezávislých štátov aj niekoľko ďalších regiónov, ako je napríklad Antarktída, Škótsko a Tibet, je radené abecedne od Afganistanu po Zimbabwe. Pri každej krajine nájdete stručné základné fakty, prehľadnú mapu, krátke predstavenie krajiny a najvhodnejší čas na cestovanie, u často navštevovaných destinácií nechýba kulinárske umenie/zázraky/zážitky, prehľad dostupných druhov dopravy, kľúčové knihy, filmy a opis ďalších zaujímavých miest na cestovanie, ktoré by ste nemali v danej krajine rozhodne vynechať. 

   

  Všetky cestovateľské tipy a triky zostavili skúsení autori Lonely Planet a práve prehľad týchto miest, ktorých je v celej knihe opísaných cez 1600, robí knihu tak odlišnou od ostatných publikácií o našej planéte. Viac ako 600 unikátnych fotografií možno ešte viac skomplikuje vaše rozhodnutie, kam sa vydať nabudúce, ale je isté, že si tu cieľ svojej cesty nájde úplne každý. 

   

  Aj keď dnešná doba cestovaniu príliš nepraje, všetko zlé raz skončí a svet bude opäť otvorenou knihou, z ktorej bude možné opätovne a neobmedzene čítať rovnako, ako v tejto bezmála tisícistránkovej knihe, pokrývajúcej doslova celý pevninský svet od rovníka k pólom.  

  Či už ste začínajúci cestovateľ, na ktorého jeho prvá cesta ešte len čaká, či skúsený pútnik, ktorý už poznal sveta kraj, alebo si len radi čítate v teple domova o zázrakoch prírody či umu ľudského pokolenia na našej planéte, tento kúsok by vo vašej knižnici nemal chýbať. 

  S touto knihou sa budete potápať do tyrkysových vôd tropických morí, rozjímať v mrazivom vzduchu svetových veľhôr, kĺzať po blatistých chodníkoch horských hmlových pralesov, žasnúť nad hojnosťou zveri afrických saván, snívať pod hviezdami v odľahlých púšťach a neveriacky krútiť hlavou nad genialitou našich predkov v starovekých mestách a odvahou staviteľov súčasných miest. Vydáte sa do nekonečných stepí aj rozpálených stredomorských uličiek, oddýchnete si v hojdacej sieti na bielych plážach a ochutnáte svet všetkými zmyslami. Teraz začína každá cesta na stránkach tejto knihy, teraz máte celý svet vo svojich rukách!

  Kúpte si knižky z recenzie

  Ďalšie články

  hore