S knižkami od vydavateľstva Svojtka sa chodí k lekárovi s úsmevom!

  V tomto roku sme vydali dva tituly, ktoré pomáhajú malým pacientom zbaviť sa strachu z doktorov a nemocnice.

  Kniha Pôjdem k lekárovi je pohyblivým leporelom, určeným pre najmladších čitateľov. Deti si ju môžu prezerať spolu s rodičmi. Vďaka nej im budú môcť dospelí lepšie vysvetliť aj názorne ukázať, čo ich u pani doktorky alebo pána doktora čaká. A tiež, že nie je čoho sa báť. 

  V jednoduchom, ilustrovanom príbehu sledujeme dve deti, ktoré práve sedia v čakárni. Čo bude ďalej? Pani doktorka ich zváži a zmeria, popočúva srdiečko, pozrie sa do krku a prehmatá bruško.

  Na stránkach leporela sú pohyblivé prvky - dajú sa otvárať dvere ordinácie, otáčať číslami na váhe a podobne. Nájdete tam tiež rady, ako sa s deťmi o lekároch a prehliadkach rozprávať. Leporelo je z rady "Veľký pokrok", ktorá bola vytvorená v spolupráci s odborníkmi na danú problematiku.

  Druhá kniha sa nazýva jednoducho Nemocnica a je určená školákom, ktorí už vedia čítať sami, sú zvedaví a zaujíma ich, ako funguje svet okolo nich. Jedná sa o informáciami nabitú encyklopédiu s odklápacími okienkami. Ako názov napovedá, v knihe sa dá nahliadnuť takmer do celej nemocnice, na všetky oddelenia. Dozviete sa napríklad, ako funguje röntgen, prečo a ako sa skúma krv, ako prebieha operácia a čo čaká mamičku, ktorá bude rodiť bábätko.

  V nemocnici je nielen veľa pacientov, ale aj sestier, lekárov a ďalšieho personálu, ktorý sa stará o to, aby sa ľudia cítili dobre a rýchlo sa uzdravili. Tiež s nimi a ich prácou sa čitatelia oboznámia. Ilustrácie aj informácie v knihe sú vecné, prehľadné a prispôsobené deťom.

  Kniha poskytuje komplexný prehľad o chode nemocnice a práci lekárov, a je tak skvelým čítaním pre všetkých malých pacientov, ktorých čaká v nemocnici nejaký zákrok, idú navštíviť zraneného kamaráta alebo ich len zaujíma, ako to v takomto zariadení funguje.

  Spomínané knižky vydavateľstva Svojtka & Co. majú rovnaký cieľ ako videá Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) na Slovensku - priblížiť deťom, čo ich pri kontakte s lekármi čaká, aby sa nemuseli báť a aby sa o práci doktorov tiež niečo dozvedeli.

  Ďalšie články

  hore