S knihou usmievavou mamou ľahko a rýchlo 2.diel

  Trochu staršie deti už potrebujú výzvy, radi sa učia novým veciam, precvičujú ruku atď. Dovoľte mi teda predstaviť vám náš rad kníh KUMON. Áno, viem, znie to exoticky, ale verte mi, až si zošity z tejto rady s deťmi vyskúšate, stane sa vám slovo KUMON veľmi známym. 

  O čo ide? KUMON je pedagogická metóda, zameraná na predškolské a školské vyučovanie. Je založená na jednoduchom opakovanom precvičovaní, ktorým sa deťom zručnosti nenásilne uložia do pamäti. Je určená deťom každého veku a každej úrovne schopností. Umožňuje deťom zdarne robiť pokroky tým, že sa postupuje po malých, zvládnuteľných krôčikoch, kým si dieťa danú zručnosť neosvojí. Tento rad je teraz v období "koronáznin" našim najpredávanejším radom.

  V súčasnosti sa viac ako inokedy stretávame aj s výučbou našich ratolestí. Siahame po osvedčených pomocníkoch, ako sú napríklad knižky Montessori, ktoré sa na výučbu doma špecializujú. Tento spôsob vzdelávania podporuje samostatný rozvoj dieťaťa, snaží sa dieťaťu nič nevnucovať a naopak ho necháva objavovať svet. Máme knihy ako pre deti predškolského veku, tak aj školopovinné. Za nás funguje aj spojenie so samolepkami alebo knihy s okienkami, ktoré názorným zobrazením napríklad u nás doma rozlúskli nerozlúštiteľný problém zlomkov a delenia. Rada by som tu ešte spomenula celkom šikovných pomocníkov s gramatikou, vymenovanými slovami a cudzími jazykmi. Všetko prehľadne a jednoducho vysvetlené na zalaminovanom dvojliste.

  Keď už sa nevydržíte pozerať len z okna či prechádzať sa po balkóne, je čas vyraziť do prírody. Samozrejme musíme opatrne, na odľahlé miesto, kde je čo najmenšia koncentrácia ľudí. Pripravte sa na poriadny prieskum, než von vyrazíte, a vezmite si so sebou pomocníka v podobe knihy. 

  Za seba odporúčam zošity o prírode, ktoré si po prechádzke deti môžu doma vyfarbiť. Pozorujte vtáky, hmyz, stromy, môžete sa zamerať aj na prírodu v meste, založte si herbár alebo si na balkóne vytvorte malú záhradku. Preskúmajte, ako sa vonku prebúdza jar. Udržíte si pocit, že tam vonku to ešte nie je úplne zapovedané, a zároveň sa naučíte niečo nové o prírode.

  V ďalšom záverečnom diely budeme pokračovať na tému beletria a tiež sériou našich najväčších a nejprepracovanějších leporel. Nezabudnite sledovať náš blog!

  Pevné zdravie praje Bára Svojtková za celý tím Svojtka & Co.

   

  Ďalšie články

  hore