Prvá knižka pre bábätko: ako vybrať knihu pre najmenších?

  Chcete zaujať bábätko, pomôcť mu pásť koníkov a posilňovať tak zrak a zdravý vývoj?
  Vieme, že vybrať tie správne leporelá pre vaše deti nie je nijak ťažké. Priznajme si to - všetky sú krásne a roztomilo ilustrované, majú malý formát a vo vnútri sú jednoduché slová a vety. Ale vzhľad nie je vždy rozhodujúci. Dôležité je prihliadnuť aj k potrebám a schopnostiam najmenších čitateľov.
   

                                                                                                             Kontrastné čiernobiele leporelá

  Čiernobiele leporelá, hoci sa môžu zdať až príliš tmavé, sú pre najmenšie deti ideálne. Kontrastné čiernobiele obrázky s nevýraznými farebnými prvkami sú vhodnejšie pre postupný vývoj detského oka. Stimulujú zrak, pomáhajú detskému oku zaostrovať, podporujú kreativitu a predstavivosť. Aj menší formát knižiek s oblými hranami je ako stvorený do malých detských ručičiek. Pevný papier a na dotyk mäkký prebal akoby nabádali na čítanie alebo spoločné prehliadanie, popisovanie a poznávanie.

  Z edície čiernobielych leporel vám predstavujeme tituly Prvá čiernobiela knižka pre bábätko - Bábätká a Prvá čiernobiela knižka pre bábätko  - Zvieratá. Obe leporelá na pár stránkach predstavujú obrázky bábätiek v rôznych situáciách a zvieratá, ktoré sa malé dieťa učí poznávať. Čiernobiele ilustrácie sú decentne doplnené vždy jednou farbou, takže sa dieťatko môže postupne učiť rozpoznávať základné druhy farieb.

  Jednoduché a výrazné ilustrácie bábätiek a zvieratiek iste zaujmú vaše malé dieťatko a verte, že sa k čítaniu bude rado vracať. Leporelá môžete spoločne s bábätkom prezerať, alebo mu ich môžete zveriť do rúk, aby si postupne rozvíjal jemnú motoriku a koordináciu rúk a prstov. Takéto leporelo môže byť milým doplnením základnej výbavičky pre bábätko.

  Autor: Monika Straková

  Ďalšie články

  hore