Ponožky, ruličky z papiera ani kartóny na vajíčka nevyhadzujte!

  Dnes pre vás máme inšpiráciu od našej spolupracovníčky, blogerky Mišky, ktorá otestovala našu knihu Nie som kartón na vajíčka. Prečítajte si, ako sa jej kniha páčila.

  Dnešný návod bude venovaný spoločnému tvoreniu s deťmi. Keď nad tým tak premýšľam, je to vlastne prvý návod tohto druhu, a tak dúfam, že sa vám bude páčiť. Nášmu Ondrovi budú čoskoro tri roky a spoločné vyrábanie je jednou z činností, ktoré má naozaj rád. Dnes budeme spoločne vyrábať hasičské auto. Inšpirácia na toto tvorenie je zo super knihy Nie som kartón na vajíčka.

  Ak so spoločným tvorením ešte len začínate, nezľaknite sa, ak sa spočiatku nestretnete s veľkým nadšením. Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť dôkladnú prípravu. Budete potrebovať dlhšie strihať a dieťa strihať nevie? Budete tvoriť s naozaj malým prckom, ktorý neudrží dlho pozornosť? Pripravte si toho čo najviac dopredu. Pri výrobe hasičského auta si môžete pripraviť napríklad nafarbený kartón, vystrihať okná, zostaviť rebrík a potom až spoločne zostaviť kompletné hasičské auto.

  Knižka Nie som kartón na vajíčka z vydavateľstva Svojtka&Co. sa síce odporúča od šiestich rokov vyššie, ale ak máte chuť s deťmi tráviť spoločný čas tvorením, určite sa na vekové odporúčanie neobracajte. Knižka obsahuje desať kompletných návodov na výrobu napr. pirátskej lode, malej sovy, veľryby, sliepočky... plus ďalších desať rozširujúcich inšpirácií.

  U nás doma sa veľmi páči a Ondreja tvorenie baví, hoci sú mu ešte len tri a potrebuje zatiaľ pritom ešte veľa pomoci. Veľká výhoda je, že na tvorenie nepotrebujete nič, čo bežne doma nemáte, takže hneď ako budete mať voľné popoludnie, môžete s deťmi vyrábať.

  Na stránke vydavateľstva nájdete video celej knihy, a taktiež návod ako si z kartónu od vajíčok vyrobiť tuniaka alebo sliepočku.

                         

  Chcete sa dozvedieť presný postup vyrábania? Prečítajte si celý článok tu – https://slaskoumama.cz/maly-umelec/hasicsky-vuz-z-kartonu-na-vejce/

  A nezabudnite, že v rovnakej sérii ponúkame aj ďalšie dve inšpiratívne publikácie – Nie som stará ponožka a Nie som rúrka od toaletného papiera.
  Ideálne je zaobstarať si rovno všetky tri naraz a vyrábanie v štýle recyklácie sa môže začať!             

  Ďalšie články

  hore