Odpoveď nájdeš pod okienkom

  Dnes sa zameriame na zákerné detské otázky na tému zdravých návykov.

  Deti sú prirodzene zvedavé a na všetko chcú počuť odpovede.

  Niekedy je ale ťažké im niečo vysvetliť, a preto je vždy lepšie mať po ruke pomôcku, napríklad obrázkovú knižku, vďaka ktorej veci lepšie pochopia.

  Zoberme si napríklad taký vírus.

  Zvedavých otázok na túto tému môže byť neúrekom.

  Ako sa vírusy dostanú do vzduchu? Ako sa chorý človek uzdraví?

  Čo je to vakcína?

  Aký je medzi vírusmi rozdiel?

  A ako je možné, že niečo tak malého môže mať takú silu?

  A tak ďalej a tak ďalej...

  Ak vás dieťa zasype podobnými otázky, je dobré mať po ruke okienkovú encyklopédiu Čo je to vírus? Dieťa zrozumiteľnou formou zistí, čo všetko môžu vírusy napáchať a ako sa pred nimi chrániť.

  Určite to poznáte...

  Akonáhle príde na čistenie zubov, vo vašej predstave si ide dieťa pekne bez rečí vyčistiť svoje zúbky, rovnako ako deti na obálke ďalšej okienkovej encyklopédie Prečo si musím čistiť zuby?

  Realita je ale často úplne iná. Lenže nemusí. Poďme si prelistovať leporelo a spoločne zistiť, k čomu sú vlastne zuby dobré, prečo je dôležité sa o nich starať a pravidelne chodiť k zubárovi.

     

  Všetečné otázky malých detí sa týkajú napríklad aj hovienok.

  Robia ich všetci? Aj zvieratá?

  A čo sa potom s hovienkami stane? Dajú sa hovienka na niečo použiť?

  Ak si neviete rady, ako najlepšie na také otázky odpovedať, siahnite po okienkovej encyklopédii Čo je to hovienko?, ktorá dieťaťu pomocou vhodných (nie nevhodných) ilustrácií a odpovedí pod okienkami túto záhadu pomôže objasniť.

  Tu sme Vám predstavili iba tri knižky pre najmenšie deti s okienkami, ale v sekcii Encyklopédie s okienkami nájdete veľké množstvo ďalších titulov, ktoré uspokoja otázky malých zvedavcov naprieč všetkými témami, obormi a záujmami.

   

  Ďalšie články

  hore