Novú knihu 1 000 českých a slovenských húb prosto musíte mať

  Pri ceste za hubami je veľmi užitočné mať doma kvalitný atlas, ktorý nám pomôže naučiť sa spoznávať nové druhy húb. Pre tých, ktorí chcú skutočne unikátnu knihu, vrelo odporúčame práve vychádzajúci atlas húb od skúseného mykológa Michala Mikšíka s názvom 1 000 českých a slovenských húb. Čitateľom predstavuje úžasnú rozmanitosť húb Českej a Slovenskej republiky na excelentných fotografiách a navyše v praktickom formáte, vďaka ktorému je možné knihu nosiť so sebou do prírody.

   

  V knihe je vyobrazených spolu 1 025 druhov húb zo všetkých skupín. Autor knihy sa snažil hlavne o to, aby na fotografiách bolo vidieť maximálne množstvo poznávacích znakov jednotlivých húb. Kniha je určená nielen pokročilým hubárom, ktorí sa chcú naučiť spoznávať nové druhy, ale aj amatérskym a profesionálnym mykológom a všetkým záujemcom o huby a prírodu. Každý druh je v knihe predstavený stručným, ale výstižným opisom vrátane informácií o základných mikroskopických znakoch a možnostiach zámeny s podobnými druhmi. Niektoré skupiny húb sú predstavené v takmer úplnom prehľade. V knihe tak nájdete na 100 druhov, foriem a variet hríbových húb, viac než 60 druhov rýdzikov, plávok a číroviek. Mnoho druhov húb je knižne predstavených a vyobrazených prvý raz. V úvodnej časti knihy navyše čitatelia nájdu prehľadné kapitoly o anatómii, ekológii, systematike a ochrane húb vrátane základných údajov o spôsobe ich pracovania, základné kontakty na mykologické poradne a odkazy na zaujímavé internetové stránky.

   

  Kniha vychádza v slovenskej mutácii pod názvom 1 000 slovenských a českých húb, kde je jej spoluautorom a prekladateľom slovenský mykológ Vladimír Kunca. 

   

  Napísal Michal Mikšík

  Ďalšie články

  hore