Nemocnica - Pozri sa pod obrázok

  Recenzia knihy z pera Kláry a Mámin koutek... Okienkové knižky od Svojtky máme radi už niekoľko rokov. Pôvodne som myslela, že sú tieto publikácie vhodné len pre batoľatá. Ale opak je pravdou. Okienka bavia aj predškolákov a môžu sa vďaka týmto knižkám dozvedieť veľa zaujímavostí. Napríklad o tom, ako to funguje v nemocnici.

  Obsah knihy

  Kniha deťom ukazuje, čo sa deje v nemocnici a čo všetko v nej môžeme nájsť. Na prvej dvojstránke vidíme budovu zvonku. Zistíme, kto všetko mieri najčastejšie do nemocnice - sanitky, chorí ľudia, návštevy, ale aj personál.

  Ak nahliadneme pod okienka, uvidíme, čo sa za určitými oknami skrýva - izby pre pacientov, výťah, laboratórium, operačná sála, pohotovosť, pôrodnice a pri vstupe samozrejme nesmie chýbať ani informácia, aby ľudia vedeli, kam sa vydať. 

  Ďalšia dvojstrana čitateľa zavedie do ambulancie. Pozrieme sa na recepciu, dermatológiu, alergológiu, oftalmológiu, ambulanciu pre astmu alebo jednodňovú chirurgiu. Podrobnejšie tiež uvidíme ORL, kde práve vyšetrujú Petra.

  Čo by to bolo za nemocnicu bez pohotovosti. Ako sa pacienti do nemocnice doprava, ak majú problém? Kam sa nahlásia? Prečo niekto čaká dlhšie ako iní? Aké vyšetrenia ľudia často absolvujú? Všetko deti zistia na trojstránke (áno, čítate dobre - jedna časť sa dá ešte odklopiť, takže výsledná nemocnica je na troch stránkach).

  Niekedy sa stane, že ľudia musia v nemocnici stráviť viac dní. Ako to vyzerá na izbe? Kto tam všetko môže byť? Aké vybavenie je na pobyt cez noc nutné? A čo robia sestričky a doktori?

  Aby mohli lekári zistiť, čo človeku je, vykonávajú rôzne vyšetrenia. K tomu používajú aj špeciálne zdravotnícke prístroje - napríklad röntgen, magnetickú rezonanciu, CT, ultrazvuk alebo laboratórne rozbory. Ako tieto vyšetrenia vyzerajú deti zistia pomocou niekoľkých obrázkov.

  Aby sa pacientom uľavilo od ich ťažkostí, musia niekedy podstúpiť operáciu. V knižke sa deti dozvedia, kde prebieha, ako operačná sála vyzerá aj čo tam lekári najčastejšie robia.

  Posledná časť knihy je venovaná mamičkám a bábätkám. Ako prichádzajú deti na svet? Čo sa deje pri pôrode? A čo sa potom stane s bábätkami.

  Formát knihy

  Kniha je menšia, než je u okienkových knižiek od Svojtky zvykom. Vďaka tomu ju ale krásne zbalíte napríklad do batôžku. Kniha je ľahká a má tvrdé stránky.

  Cena a dostupnosť

  Knihu môžete zakúpiť priamo v e-shope vydavateľstva Svojtka & Co.

  Ďalšie články

  hore