Motorkárske trasy v Európe a sprievodcovia Lonely Planet

  Najúchvatnejšie mototrasy z celej Európy konečne v jednej knihe, spolu s detailnými mapami a praktickými informáciami o trasách a populárnych destináciách a k tomu výber cestovateľských sprievodcov Lonely Planet k využitiu pre plánovanie cesty.

  Od Mekky motorkárov v Nórsku až po dych berúce serpentíny v Dolomitoch, táto kniha prináša tie najlepšie motorkárske trasy po Európe zozbierané pekne dohromady.

  Jedno- i viacdenné trasy vás zavedú na najkrajšie miesta medzi Severným mysom a pobrežím Stredozemného mora, okolo fjordov a vodopádov, k horským jazerám a vyhliadkam, cez historické mestá a malebné dedinky. Presné popisy trás, detailné mapy, veľké množstvo fotografií, tipy na ubytovanie, stravovanie aj motorkárske kluby zaručujú najvhodnejšie naplánovanie cesty.

            

  Cestovateľskí sprievodcovia Lonely Planet už 40 rokov inšpirujú a informujú cestovateľov, ktorí tak môžu zažiť skvelé zážitky po celom svete. Skúsení autori úspešne objavujú tie najzaujímavejšie miesta a vzrušujúce zážitky. Môžete si byť istí, že všetky rady sú starostlivo preverované priamo na cestách a odrážajú miestne znalosti. Popisujú najzaujímavejšie miesta, navrhované trasy a miestne tajomstvo do ľahko použiteľnej podoby, starostlivo pripravené našimi skúsenými autormi. Cestovateľskí sprievodcovia budú to jediné, čo budete potrebovať na nezabudnuteľné cesty.

  Obsahujú totiž:

  - Zasvätené tipy, s ktorými budú vaše zážitky autentické.

  - Návrhy trás a peších prehliadok, s ktorých pomocou svoj čas maximálne využijete.

  - Navedú vás priamo na tie najzaujímavejšie miesta a spoznáte tie najlepšie zážitky.

  - Spoznáte každú krajinu ešte pred cestou - okúzľujúce fotografie vás vtiahnu do kultúry ktorejkoľvek z nich.

  - Ľahko sa vám bude cestovať aj s našimi skladacími mapami, ktoré sú súčasťou sprievodcov Do vrecka.

  Francúzsko

  Prejdite sa medzi vinicami, šliapnite do pedálov cestou okolo levanduľových polí alebo si zaskočte do niektorej z dedín na vrcholkoch kopcov...

  Francúzsko je krajinou mnohých pokojných, náladových okamihov, ktoré majú dušu, výrazný ráz a viac prvotriedneho umenia, architektúry a kultúry (a báječného jedla), ako si len dokážete predstaviť.

  Švajčiarsko

  Švajčiarsko nie je iba čokoláda, hodiny s kukučkou a jódlovanie - táto krajina, v ktorej sa hovorí štyrmi jazykmi, ponúka nezabudnuteľné cestovateľské zážitky, vzrušujúce alpské športy, pôsobivé prírodné krásy a živú mestskú kultúru.

  Sú tu popísané najzaujímavejšie miesta, navrhované trasy a miestne tajomstvo do ľahko použiteľnej podoby tak, aby sprievodca bol to jediné, čo budete potrebovať na nezabudnuteľnej ceste po Švajčiarsku.

  Nemecko

  Na nemeckej krajine je niečo nepopierateľne umeleckého - zvlnené, dunami lemované pobrežie na severe, temné lesy, romantické riečne údolia a rozľahlé vinice v strede krajiny a ako zlatý klinec okázalá nádhera alpských štítov.

  Návrhy trás a peších prehliadok, s ktorých pomocou svoj čas maximálne využijete.

  Taliansko

  Taliansko sa môže pochváliť mnohými svetovými umeleckými dielami, vznosnými budovami a výbornou gastronómiou.

  Žiadna iná krajina človeka tak nepovznesie, nepoteší a nedojme ako práve Taliansko.

  Dvadsať talianskych regiónov pripomína nezávislé štáty - každý z nich má svoje tradície aj skvelé jedlo.

  Balkánsky polostrov

  Balkánsky polostrov so svojimi neobyčajne bohatými dejinami, úžasnou kultúrou a prekrásnou prírodou patrí k najzaujímavejším regiónom v Európe.

  Sprievodca zahŕňa tieto štáty: Albánsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Chorvátsko, Severná Macedónsko, Slovinsko a Srbsko.

  Slovinsko

  Zasnežené horské štíty, tyrkysovo zelené rieky a Benátkami inšpirované jadranské pobrežie.

  V celom Slovinsku sa za rustikálne vidieckym šarmom ukrýva kulinárska a kultúrna sofistikovanosť.

  Užitočné tipy na cestu a najlepšie navrhované trasy, tipy na hotely alebo outdoorové aktivity vám dávajú možnosť zostaviť si cestu podľa vlastných predstáv a mnohokrát mimo vyšliapanej cesty.

  Chorvátsko

  Stáva sa vám, že vaša fantázia blúdi po azúrovo modrom mori, zahliadne pevninu a letí ďalej za hradby starodávnych miest? Chorvátsko je tým miestom, kde sa sny menia na skutočnosť.

  Úžasné zážitky - inšpiratívne fotografie, informácie o aktivitách a prehľad najzaujímavejších miest.

  Naplánujte si cestu - užitočné tipy a najlepšie odporúčané trasy, aktivity, zaujímavosti chorvátskeho pobrežia, historické jadrá krásnych miest a samozrejme tipy na miestnu kuchyňu.

  A okrem týchto sprievodcov zo Základného radu a z radu Poznávame máme v ponuke tiež menšie vydanie - sprievodcov Do vrecka/Do kapsy. Sú zamerané najmä na mestá a menšie oblasti jednotlivých zemí. Súčasťou týchto sprievodcov samozrejme okrem hlavných tipov, upútaviek na zaujímavé miesta, je naviac samostatná rozkladacia mapa centra mesta s kompletným registrom ulíc a prehľadom hlavných pamiatok.

                      

  Kúpte si knižky z recenzie

  Ďalšie články

  hore