Moja prvá kniha o prírode

   

  Je veľká, s krásnou obálkou, a práve sme ju vydali!

  Moja prvá kniha o prírode je presne ten typ kniha, ktorý vydavateľ rád stavia do výkladov a na prominentné miesta poličiek, fotí na sociálne siete a všeobecne sa s ňou rád pochváli. To viete, občas je potrebné pohladiť si svoje vydavateľské pierka.

  Nemusíte sa báť vizuálna stránka a nádherné ilustrácie nie sú jedinou prednosťou tejto knihy. Ak so svojimi deťmi radi pozorujete prírodu, tento titul určite oceníte. Zachytáva najväčšie dobrodružstvá aj tých najmenších aktérov zo sveta fauny a flóry. Aj to najmenšie semienko, ktoré je zdanlivo bezvýznamné a ľahko prehliadnuteľné, môže „zmeniť“ svet. Naozaj! Predstavte si, že z nej vyrastie veľký strom, ktorý bude vytvárať tieň ďalších 200 rokov. Tak úžasná príroda dokáže byť – z najmenšieho účastníka svojho kolobehu vytvorí obra s veľkými vetvami, ktorý poskytuje domov a útočisko mnohým živočíchom.

  Ale nie sú to len semienka a stromy, ktorým sa tento titul venuje; zastúpené sú tu všetky prírodné sféry. Nechýba nákres mraveniska, návod na tvorbu pavučiny, typológie vtáčích stôp či popis sociálneho života opíc (vrátane overenia hesla rodina: rodina, základ štátu).

  S touto knihou sa vypravíte na ďaleké pláne savany aj do dažďových pralesov, zasnívate o ľadovej krajine kde bývajú tučniaky, ponoríte sa pod vodnú hladinu, aby ste ponorili vráskavca a jeho spolu-plavcov.

  Koniec knihy tiež nie je len tak nejaký. Nájdete tu štyri stierateľné karty pre pozorovateľov-profesionálov! Zapíšte si svoje objavy z terénu a odneste si ich so sebou domov, kde si ich môžete pokojne zaznamenať nestierateľným materiálom na nestierateľné stránky.

  Prajeme to najkrajšie pozorovanie prírody!

   

  Napísala Bára Svojtková

  Ďalšie články

  hore