Leporela, ktorá vás prenesú do ríše hudby

  Búcha vaše dieťa do najrôznejších predmetov a raduje sa z toho, aký vydávajú zvuk?

  Možno oprávnene dieťa karháte v snahe zabrániť tomu, aby nepoškodzovalo veci okolo seba. Nerobí to ale schválne: práve objavilo kúzlo zvuku. Okrem jemnej motoriky je totiž potrebné rozvíjať aj zmyslové vnímanie dieťaťa.

  Dieťa totiž objavuje svet všetkými svojimi zmyslami, sluch nevynímajúc.

  Zvuky okolo neho sú zmesou roztodivných vibrácií a dieťa je nimi doslova fascinované. A ak premýšľate, po akej pomôcke siahnuť, ponúkame riešenie: zvukové knižky.

  Leporelá pre najmenšie deti s pevnými stránkami obsahujú tlačidlá, ktoré dieťa ľahko stlačí.

  Z knižky sa potom budú šíriť najrôznejšie melódie a skoro ako kúzlom ožijú hudobné nástroje aj známe skladby slávnych skladateľov.

  Skúste si napríklad na okamih predstaviť, že ste malý Mozart a komponujete hudbu k opere. Alebo si zatancujte na jeho slávny Turecký pochod.

  Započúvajte sa spoločne do zvukových ukážok, v ktorých vyniknú klasické hudobné nástroje.

  Deti sa v knižkách zoznámia s rôznymi hudobnými inštrumentmi a aj klasickou hudbou. Krátke skladby známych skladieb a umelcov v deťoch určite vzbudia záujem ako o klasické melódie, tak aj o hudobných skladateľov.

  Vďaka milým ilustráciám zvieratiek s roztomilým príbehom nezostane pri jednom čítaní knižky, alebo vlastne pri počúvaní.

  Užite si spoločný čas strávený s vašim dieťaťom aj nad interaktívnou zvukovou knihou Malé kroky Na farme. 

  Úžasné je prepojenie zvuku s konkrétnym predmetom tým, že sa spustí, keď otvoríte príslušné okienko a pomôže tak "čitateľovi" k ľahšiemu zapamätanie.

  Rozširujte základnú slovnú zásobu vášho dieťatka a na konkrétnych príkladoch mu vysvetlite, čím sú pre nás hospodárske zvieratá užitočné.

  Ukážte dieťaťu, podľa čoho rozozná jednotlivé zvieratá - sliepka má na hlave hrebienok; pozri, aké dlhé uši má somár!

  Prajeme vám a vašim deťom ničím nerušené počúvanie!

  Ďalšie články

  hore