Kto rád chodí do školy?

  September už klope na dvere a prázdne školy opäť ožijú hlasmi žiakov. V tomto roku je všetko inak -školy zostali dlhé mesiace zatvorené, vyučovanie prebiehalo online a spolužiaci sa vídali len prostredníctvom technológií. Len si pomyslite, ako sa deťom po sebe cnie! Tento rok sa do školských lavíc pohrnú. Čo tak im nástup do školy spríjemniť nejakou knihou?

  Máte doma šikovné dieťa, ktoré už si pred začiatkom školského roka nacvičovalo, ako sa má hlásiť, nadšene vyplňovalo zošity a vyberalo prezuvky? Čakanie mu mohla skrátiť napríklad Veľká kniha pre malé deti alebo štvorica zošitov aktivít s názvom 100 hier.​

  Prvé zážitky v školskej lavici

  Prvá výzva bude písanie. Žiadne ruky nie sú od prírody nešikovné, len niektoré potrebujú viac času, než sa uvoľnia a osvoja si potrebné pohyby. S tým školáčikom pomôžu naše Písanky. Obsahujú uvoľňovacie cviky, prvé písmená aj prvé slová a vety.

  Jemná motorika prstov, správne držanie ceruzky v ruke a kreslenie presných čiar sú nevyhnutné zručnosti každého prváčika. S ich osvojovaním môže pomôcť japonská výuková metóda Kumon, pomocou ktorej si deti krok za krokom upevňujú zdravé písacie návyky. V ponuke nájdete zošity pre školákov i predškolákov.

  Náročnejšie úlohy čakajú na hodinách matematiky. Tu prídu vhod odklápacie okienka knihy Nazri dovnútra matematiky, vďaka ktorým je možné si zložitý svet čísiel lepšie predstaviť. Pre zoznámenie s matematikou sú vhodné aj knihy založené na princípe Montessori. V ponuke je kniha aktivít pre deti predškolského veku. Praktické uplatnenie matematiky nájdu deti pod okienkami knihy Ako sa merajú veci.

  Keď je toho veľa ...

  Aj keď sa pani učiteľky snažia vysvetľovať všetko čo najprehľadnejšie, niekedy sa látky navalí na žiakov toľko, že neuškodí mať po ruke nejaký ten prehľad toho najdôležitejšieho. V ťahákoch (nielen) pre školákov nejde o opisovanie, len o nahliadnutie a pripomenutie. Cudzie jazyky, a mnohokrát aj ten náš rodný, bývajú plné výnimiek a chytákov. Stručný prehľad slovenskej, anglickej a nemeckej gramatiky sa v aktovke - a pst !, ani pod lavicou - nestratí.

  Hurá, víkend!

  Škola je fajn, ale akonáhle začnú mať žiaci zo všetkých predmetov najradšej prestávku, je čas zvoľniť, odložiť učebnice a užiť si trochu víkendovej zábavy. Voľno priamo láka k tomu poriadne zblízka spoznať prírodu. Spontánne objavovať divy sveta je zábava, skvelými spoločníkmi sú pre to Moje malé pokusy a Moje malé objavy Montessori vo voľnom čase. Nájdete v nich plno pokusov s doma bežne dostupnými pomôckami. Milovníkov cudzích jazykov potešia karty na precvičovanie slovíčok z angličtiny.

  Ten, koho nadchli hodiny prírodovedy, uvíta trojdielnou rad Malý prírodovedec. Starší čitatelia zase môžu zalistovať a zistiť, Ako zvieratá myslí a čo cítia.

  O tom, že Veda nie je nuda, vás presvedčí rovnomenná kniha s komiksovými ilustráciami, a hlavne množstvom zaujímavostí. Viete, prečo zívame, ako hlboko sa potápa vorvaň a kedy vznikol prvý počítač? Táto kniha vo vás prebudí chuť sa vzdelávať! Už aby bol zase pondelok ... Zvoní, späť do lavíc!

  Tieto a mnoho ďalších kníh pre zvedavých žiakov nájdetev našom e-shope v kategórii Príprava do školy.

  Využite POŠTOVNÉ ZADARMO na všetky objednávky nad 20 € až do konca augusta!                                                                 ​​                   

  Stiahnite si rozvrh hodín!

  Ďalšie články

  hore