Knižky, výzvy, úlohy! Kto sa teší do školy?

                                     

   

  Dva mesiace boli školy prázdne. Niektoré sa cez prázdniny vyfintili, nechali sa vymaľovať alebo vymenili okná, ale jedno majú všetky spoločné - už sa nemôžu dočkať, až ich chodby a triedy zase ožijú hlasmi žiakov.

  Rovnako úprimne sa na prvý školský deň tešia budúci prváci. Máte doma šikovné dieťa, ktoré už si nacvičuje, ako sa má hlásiť, nadšene vypĺňa zošity a strúha pastelky? Prvé pokusy o písanie môžete skúšať s pracovnými zošitmi Teším sa do školy a Pripravujem sa do školy. A aby ste prvý školský rok v živote vášho potomka podrobne zaznamenali, môžete prváčikovi  darovať spomienkové album Oddnes som školák. S ním mu žiadne pekné chvíle prvého roku neutečú.

  Zážitky pred tabuľou

  Prvá výzva bude písanie. Žiadne ruky nie sú od prírody nešikovné, len niektoré potrebujú viac času, než sa uvoľnia a osvoja si potrebné pohyby. S tým školáčikom pomôžu naše Písanky. Obsahujú uvoľňovacie cviky, nácviky čiar a ťahov, prvé písmená aj prvé slová a vety.

  Náročnejšie úlohy čakajú na hodinách matematiky. Tu prídu vhod odklápacie okienka knihy Nazri dovnútra matematiky, vďaka ktorým je možné si zložitý svet čísiel lepšie predstaviť. Praktické uplatnenie matematiky nájdu deti pod okienkami knihy Ako sa merajú veci.

  Keď je toho veľa ...

  Aj keď sa pani učiteľky snažia vysvetľovať všetko čo najprehľadnejšie, niekedy sa látky navalí na žiakov toľko, že neuškodí mať po ruke nejaký ten prehľad toho najdôležitejšieho. V Ťahákoch (nielen) pre školákov nejde o opisovanie, len o nahliadnutie, pripomenutie a stručný prehľad. Cudzie jazyky, a mnohokrát aj ten náš rodný, bývajú plné výnimiek a chytákov. Stručný prehľad slovenskej, anglickej a nemeckej gramatiky sa v aktovke - a pst !, ani pod lavicou - nestratí.

  Hurá, víkend!

  Škola je príma, ale akonáhle začnú mať žiaci zo všetkých predmetov najradšej prestávku, je čas zvoľniť, odložiť učebnice a užiť si trochu víkendovej zábavy. Spontánne objavovať divy sveta je zábava, skvelými spoločníkmi sú pre to Moje malé pokusy a Moje malé objavy Montessori vo voľnom čase. Nájdete v nich plno pokusov s doma bežne dostupnými pomôckami.

  O tom, že Veda nie je nuda vás presvedčí rovnomenná kniha s komiksovými ilustráciami, a hlavne množstvom zaujímavostí. Viete, prečo zívame, ako hlboko sa potápa vorvaň a kedy vznikol prvý počítač? Táto kniha vo vás prebudí chuť sa vzdelávať! Už aby bol zase pondelok ... Zvoní, späť do lavíc!
   

  Využite poštovné zadarmo na všetky naše tituly od 2. do 8. septembra!
   

  Stiahnite si našlapaný rozvrh hodín!

  Staihnite si našlapaný rozvrh hodín!

  Lukáš Vlasák

  30.8.2019

   

  Ďalšie články

  hore