Knižky pod stromček pre celú rodinu

  Nedostať alebo ani nedarovať knihu k Vianociam je ako linecké koláčiky bez ríbezľového džemu. Ale vybrať tie správne knihy je skoro tak ťažká úloha ako zdobenie voňavých perníkov. Potrebujete poradiť? Tak to ste na správnom mieste! Vybrali sme pre vás niekoľko vianočných tipov.

   

  Ak máte v rodine poriadneho dobrodruha, ktorému tento rok chýbalo volanie cudzokrajných kútov a štipka dobrodružstva, rozhodne mu v knižnici nesmie chýbať naša vianočné novinka z edície Lonely Planet Svět. Každý cestovateľurčite ocení titul, ktorý je monumentálny nielen svojím rozsahom, ale aj počtom dych vyrážajúcich fotografií.

   

  A ak je váš rodinný svetobežník aj športovec, ktorý má neunaviteľné túlavé nohy a „kolesá“, isto vašej pozornosti nesmie uniknúť séria Úchvatné trasy, v ktorej európske a svetové trasy odhaľujú svoje tajomné, pútavé a často neznáme zákutia. Vyberte mu z tejto série knihu na mieru, a rozhodne nešliapnete vedľa.

     

  Aby sme sa my dospelí mohli venovať čítaniu všetkých kníh, ktoré nájdeme pod stromčekom, musíme obdarovať a predovšetkým zabaviť tých najmenších „ne-čitateľov“. Vaše ratolesti určite nebudú chcieť pustiť z ručičiek Prštekové leporelá, ktoré im formou kontrastných ilustrácií a roztomilých veršov doprajú veľa zábavy a poučenia.

  Vianoce sú plné svetielok, farieb a vnemov, a tak najmenšie deti rozhodne potešia Prvé čiernobiele knižky pre bábätká. Sú šetrné k citlivým očkám detí, ktorých zrak sa ešte stále vyvíja.

         

  Už máte dosť vianočných kolied a cinkania rolničiek (čítajte cinkania pohárov s vaječným likérom)? Nezúfajte! Zvukové knižky Malé kroky Na farme, plná zvukov zvierat a strojov, alebo Moja prvá klasická hudba, kde sa deti zoznámia s hudobnými nástrojmi a klasickými skladbami, sú jednoduchým a veselo zvučným riešením.

    

  Ak vás nebaví slávnostné dekorovanie každého kúta bytu, prenechajte túto činnosť deťom! Zošity a knižky so Samolepkami sú ideálnym darčekom pre kreatívne deti. Od vesmírnych príšer cez dinosaury po kúzelných jednorožcov sa deti môžu nielen vyblázniť, ale aj umelecky a hravo vyjadriť.

       

  Už vaša roztomilá ratolesť vyrástla a všetky „detské“  knižky považuje za „totálnetrápneee“? Verte, že Fakt husté zvieratá odloží najskôr na Troch kráľov. Kniha má všetko, čo správny pubertiak chce – nechutnosti, odpornosti, smradľavosti a poriadnu dávku zaujímavostí. A že vášho puberťáka zvieratá nebavia? Skúste Fakt nechutnú knižku o ľudskom tele alebo Fakt slizká a smradlavá kniha pokusů.

    

  Keď už máte vyriešené tie hlavné knižné darčeky, a predsa len by to chcelo nejakú drobnosť pre potešenie alebo poučenie, zlacnenými knižkami, ktoré sú lacné len cenou, nie obsahom, doplníte napríklad zbierku MiniPÉDIA 2+, vzdelávacích karietknižiek s okienkami či sprievodcov Lonely Planet.

  Tak už máte vybrané a objednané? Výborne! Stačí už len popriať pokojné a čítajúce Vianoce!

  Ďalšie články

  hore