Knihami proti plienkam, alebo hor sa na nočník! Diel 1.

   

  Ak máte doma približne dvojročné dieťa, zrejme už pracujete na tom, aby opustilo plienky a naučilo sa chodiť na nočník či záchod. Tento proces je veľmi individuálny. Zároveň sa v tejto diskutovanej téme líšia rodičovské prístupy. Ale nech už dieťa posadíte na nočník v útlom veku, alebo to jednoducho necháte na ňom, jedno je isté. Začne si viac uvedomovať svoju vlastnú potrebu. Čítanie vhodne zvolených kníh môže vašu spoločnú snahu uľahčiť alebo aspoň spríjemniť.

  Nemyslíme tým však to, že máte dieťaťu  podstrčiť akúkoľvek knihu, keď bude práve sedieť na nočníku, v snahe udržať udržať ho tam. Naše vydavateľstvo má vo svojom sortimente dokonca niekoľko špeciálnych publikácií zameraných priamo na problematiku opustenia plienok. Poďme sa na ne pozrieť!

  Pokiaľ chcete dieťa zoznámiť s tým, že je úplne bežné a žiaduce robiť veľkú potrebu na záchode či nočníku, a nie do plienky, potom určite siahnite po dvojici kníh Malý čarovný nočník a Malý nočník, malé hovienka. V prvej knižke sa dozviete, kam dáva jednorožec svoje šišky, alebo kde má záchod morská panna. A ak ste si mysleli, že víla nekaká, tak vás táto knižka presvedčí o opaku!

  Malý nočník, malé hovienka sa zase zameriava na zvieratká a ich miesta pre vykonávanie potreby. Nechýba mačička so svojím vaničkovým záchodom, alebo králik s bobkami na slame. Obe knihy sa snažia ukázať dieťaťu pozitívny príklad aj na starších súrodencoch, ktorí už, samozrejme, plienky dávno opustili. Celkovo môžu tieto knihy dieťa motivovať túžbou posadiť sa na záchod, pretože aj rozprávkové postavy alebo roztomilé zvieratká robia to isté.

  Veľký pokrok – Už žiadne plienky zobrazuje dvoch malých súrodencov Martinku a Mareka, ktorí sa snažia zbaviť sa plienok a naučiť sa chodiť na nočník. Táto knižka je na každej stránke obohatená o rady pre rodičov, ktoré dopĺňajú zobrazenú situáciu. Dozviete sa rôzne tipy a triky, ako dieťa motivovať a ako ho s tréningom na nočník nestresovať. Táto kniha teda oproti predchádzajúcim viac rieši celý proces „odplienkovania“, neopisuje len miesto, kam si ideme sadnúť, keď to na nás príde.

  Týmto náš zoznam „nočníkovek“ zďaleka nekončí, nabudúce sa pozrieme na ďalšie knižky na túto populárnu tému!

  Napísala Kristína Soukupová

  Ďalšie články

  hore