John Lennon - Piesne

  Príbehy všetkých piesní vrátane úplných textov 1970 – 1980. 

  Idealista, humorista, showman, aktivista, básnik a muzikant John Lennon. Jeho piesne ovplyvnili niekoľko generácií. Toto je jediná kniha zaoberajúca sa príbehmi a myšlienkami, ktoré sa viažu ku každej piesni a napísal ju po odchode z Beatles - od idealizmu a vnútorných rozporov albumu Imagine až k milostným piesňam na Double Fantasy. Je to základná kniha pre každého milovníka jeho tvorby.

  K piesňam Johna Lennona sa viaže len jediný príbeh - príbeh jeho života.

  Kedysi pesničky pripodobnil k rukopisu, pretože aj nákupný zoznam napísaný na útržku papiera môže poodhaliť osobnosť tvorca.

  Rovnakým spôsobom nám hudba rozpráva o osobe autora. V prípade Lennona to platí dvojnásobne - chápal piesne ako súčasť svojej autobiografie. Každá z nich pootvára okno do jeho vnútra.

  John Lennon je jedným z najvýznamnejších pesničkárov dvadsiateho storočia a jeho dielo je stále populárne aj dnes, v čase jeho nedožitých osemdesiatych narodenín a štyridsať rokov od jeho predčasnej tragickej smrti.

  Táto ohromujúca tvorba je objavovaná novými generáciami fanúšikov, pesničkárov a výkonných umelcov.

  Spolu s kompletnými textami ponúka tento zväzok podrobný prehľad jednotlivých piesní z jeho sólového obdobia od uznávaného odborníka Paula de Noyera, ktorého analýza protestných posolstiev, revolty, lásky a mieru skoršieho Beatla dokladá spolupôsobiace vplyvy a inšpirácie.

  Kniha je vybavená bohatými archívnymi fotografiami. Teraz všetci môžeme oceniť, pochopiť a uznať Lennonovu sólovú tvorbu tak ako nikdy predtým.

   

  Ďalšie články

  hore