Jarný králík radí...

  Možno ste nedávno už zazreli moje uši na poli. Alebo môj chlpatý chvostík, keď som bežal smerom k lesu. Pomaly prichádza jar a tú ja mám strašne rád, pretože:
  a) Vyrastá nová, čerstvá tráva a má naozaj hrozne sladké špičky, to mi chutí!
  b) Máme viac času na hopkanie, dni sú totiž dlhšie, svieti viac slnka.
  Ale teraz by som vám rád v úlohe knižného recenzenta povedal, čo sme si nedávno na výročnom králičom Hopfeste hovorili v rámci knižnej stage. Tú tam totiž vediem ja a tento rok som tam vyberal naozaj zaujímavé jarné tituly, najmä takto pred Veľkou nocou.
  Začal by som sériou Hádaj, ako veľmi ťa mám rád! – Jar. To je tá známa králičia rozprávka o otcovi králikovi a jeho synovi. Je to úžasne dojemný príbeh o ich láske. No tentoraz sa táto dvojica vydala po jarných lúkach a rozprávajú sa, čo sa stane s vajíčkami vo vtáčom hniezde, ako vyrastú kvetinky a stromy, ako vyzerajú bábätká žiab... Tá je tiež moja obľúbená, sám ju čítam u nás doma malým králikom a ukazujeme si, ako to v živote chodí.
  Ak máte doma králička hopsacou školou povinného, nastražte uši. Táto biografická edícia knižiek o Králičkovi Kornelovi by sa vám mohla hodiť. Králiček Kornel sa tu zveruje so svojimi zážitkami z detstva – ako sa učil, ako sa trápil s písaním a zapisovaním príbehov do zápisníka, aké je hlúpe, keď vonku prší a králik musí stráviť celý deň zalezený v nore, ale ako to vedel šikovne vyriešiť predčítaním kamarátom. Kornel k tejto edícii v spolupráci s nakladateľstvom Svojtka&Co. pripravil aj maľovanky so samolepkami. Poviete si: „Králičia nôžka, všade sa mi nalepia na srsť samolepky!“, ale tieto sú fakt pekné.
  Teraz jedna pozitívna správa – Jar je tu. Milý, úderný titulok a krásne leporelo s prierezmi, ktoré nám králikom neustále pripomína, že svitá na lepšie, teplejšie časy. Možno mi medzi hrdinami príbehu trocha chýba králičí hrdina, ale som schopný to v tomto prípade oželieť. Aspoň, že tam skáču žaby, keď už nie králiky.
  Často mi kolegovia z hopsacieho krúžku za Sokol Skokanovo kladú otázku „Prečo potrebujeme včely?“, odpovedám im: „Priatelia, včely sú potrebné pre naše kvietky, pre výrobu medu, pre opeľovanie.“ Mnohí však majú aj tak veľa otázok. Preto ich odkazujem na knihu Prečo potrebujeme včely? – okienkové leporelo, ktoré sa včielkam venuje. Vykladá o ich úžasných úľoch, hierarchii vo včelstve, o výrobe medu, no prosto o všetkom. Knižku odporúčam väčšinou mladším králikom od 3 rokov. Keď sa ma niekedy mamičky malých králičkov pýtajú, ako deťom vysvetliť svet kvietkov, odkazujem ich na podobnú encyklopédiu, ale tentoraz s názvom Ako rastú kvietky?
  No a nakoniec by som tu rád hovoril o edícii Životný cyklus, ktorá nášmu králičiemu pokoleniu opisuje svet ostatných zvierat. Napríklad sliepky: viete, kedy je vajíčko na panvicu a kedy sa z neho liahnu kuriatka? Alebo viete, koľko vajec môže jedna sliepka zniesť? A čo napríklad motýle: ako vyzerajú ich vajíčka? Odpovede nájdete v týchto šikovných príručkách s výstižnými fotkami. Tieto knižky sú moje obľúbené.
  A pretože by som rád doprial vašim labkám trocha ľahšie hopsanie, dohovoril som jarnú zľavu na všetky tituly z vydavateľstva Svojtka&Co., mám tam totiž známych. Zľava platí na celý sortiment, ktorý nájdete na www.svojtka.sk. Keď si odskáčete do objednávky, knižky v košíku, stačí zadať zľavový kód SKOKANOVO25 (pole Použiť zľavový kód) a načíta sa vám 25 % zľava. Kód bude platiť do štvrtka 22. 3. 2018 vrátane, tak to nepreskáčte!
  Váš obľúbený králičí redaktor
  Ing. Králík

  Ďalšie články

  hore