Jarný králik na Hop-feste

  Čau. Dlho sme sa nepočuli, ako sa máte? Dobre? Ale labku na to!

  Jar je zase tu, moje obľúbené ročné obdobie! Už pomaly začíname hopkať vonku aj v hopkacom krúžku Sokol Skokanovo, rozcvičujeme si behy po zime… Teraz sme boli na super výlete – nedávno bol totiž zase Hop-fest a ja som už z tradície dostal (okrem lístka zadarmo) na starosť aj knižné ceny. A tak ako minulý rok, aj teraz by som vám rád opísal, aké to bolo.

  Vyberať témy na tohtoročné knižné ceny bolo fakt ťažké, obzvlášť výhercu tej novej ceny Magnesia Hopkala. Aspoň, že sa tam nerozdávali slovenskí OTO-via, to by tam veľa králikov neprišlo…

  Ja som na Magnesia Hopkala nominoval podľa mňa veľmi hodnotné dielo – Čo sa deje v strome? Je to napínavá psychologická dráma, pretože nikdy neviete, čo na vás vykukne, a to nielen v nadzemnej časti stromu.

  Ďalšia kniha bola pravdepodobne recesia – Božteky pre veľkého zlého vlka. Netuším, kto mohol takú knihu nominovať a za celú králičiu obec som vyjadril svoj nesúhlas – od nervov som obhrýzal na raute všetky špičky trávy – predsa vlkovi nikto božteky dávať nechce! To my, králiky, sme predsa najroztomilejšie domáce zvieratká! Myslím, že som im to ukázal! No, asi som si proti sebe poštval celú vlčiu svorku, ktorá toto dielo vynáša na svojom vlkbooku do nebies (ako keby vlci mali právo na nebesá, pff).

  Na Hop-feste boli tento rok aj rôzne kurzy, zúčastnil som sa na jednom, ktorý sa venuje hypotékam a nehnuteľnostiam. Venovali sa tam pasívnym norám, všetci vieme, že králikárne sú prežitok. V rámci kurzu sme dostali dve šikovné knihy – Ako bývajú zvieratáKde bývajú zvieratká?; názvy sú síce podobné, ale obsah iný. Sú tam užitočné informácie pre celú zvieraciu ríšu, ale najradšej mám kapitolu Doma u ľudí, ble, neverili by ste, čo všetko žije v ľudských príbytkoch!

  Nadväzoval kurz rétoriky a kreslenia – jednu časť viedli kačky pod názvom: Vieš to povedať aj ty? Kač Kač. Som rád, že kačky si nás vážia natoľko, že na obálku umiestnili králičieho modela, zajka Ušiačika z Blavonory. Ale kačkať mi veľmi nejde. Keď sme sa naučili po kačacom, nasledoval kurz pre pokročilých – Obkresli si zvieratá. Bolo to fajn, išlo mi to s labkami a pazúrikmi trošku ťažšie, ale som rád, že na nás ani v tejto knižke nezabudli a mohol som si obkresliť svoju podobizeň.

  Na konci dňa bolo vyhlásenie Magnesia Hopkala – a to by ste neverili, ktorá publikácia to vyhrala! Moja prvá kniha o prírode. Je to úžasný prierez celou faunou a flórou, ale najviac ma teší, že v nej zapózovali moje štyri deti z tohtoročného tretieho vrhu. Škoda len, že je to dosť veľká knižka, takže do nory ju asi nestrčím.

  No, bol to fakt vydarený ročník Hop-festu. A pretože by som rád doprial vašim labkám trochu ľahšie hopkanie aj tento rok, zariadil som zase jarnú zľavu na všetky tituly z vydavateľstva Svojtka & Co. Zľava platí na celý sortiment, ktorý nájdete na www.svojtka.sk. Keď si odskočíte do objednávky, knižky v košíku, stačí zadať zľavový kód HOPFEST25 (pole Použiť zľavový kód) a načíta sa vám 25 % zľava. Kód bude platiť od nedele 7.4. do nedeľnej polnoci 14. 4. 2019, tak to nepreskáčte!

   

  Váš obľúbený králičí redaktor

  Ing. Králik

  Ďalšie články

  hore