Hráme sa so svetlom a pritom si čítame!

  Edícia kníh s podtitulom Posvieť si na to! patrí do skupiny čitateľských obľúbencov. Združuje niekoľko kníh s rozličnými témami, ktoré však majú niečo spoločné – na ich čítanie potrebujete zdroj svetla navyše.

  Baterky, svetlá, svetielka a všemožné blikadlá deti neuveriteľne fascinujú a priťahujú. Len čo má nejaký objekt, hračka alebo auto na ceste určitý svietiaci aspekt, je oň hneď veľký záujem. A o to väčší, keď vďaka svetlu môžeme odhaliť ukryté časti knihy, o ktorých sme nemali ani tušenie. Na tomto princípe sú naše „presvetľovacie“ knihy založené.

  Ako to funguje?

  Na každej dvojstránke na vás čaká ilustrácia, a tú treba z druhej strany presvietiť akýmkoľvek zdrojom svetla, aby sa objavili ďalšie obrázky, ktoré by voľným okom vidieť neboli. A navyše, všetky tieto knižky prinášajú hodnotné informácie a kladú dieťaťu otázky k téme, ktoré si zodpovie práve vtedy, keď stránku správne presvieti. Z vlastnej skúsenosti musím povedať, že čím silnejšie svetlo, tým majú deti väčšiu radosť.

  Atmosféru pri čítaní treba doladiť, najlepšie je zhasnúť celý byt, aby presvietenie bolo čo najvýraznejšie. Alternatívou je schovať sa s knižkou a baterkou pod perinu. Ak rodič nemá práve po ruke žiadnu baterku, nemusí zúfať, svietidlo na mobilnom telefóne poslúži rovnako dobre.

  Na čo všetko si môžete posvietiť?

  Bestsellerom medzi týmito knižkami je titul Ľudské telo. Je to pochopiteľné – pre všetkých je fascinujúce preniknúť pod kožu a pozrieť sa, čo sa ukrýva v našom tele. Zároveň sa pútavou formou dozviete rôzne fakty o jeho základnom fungovaní. Ak ešte túto knihu v knižničke nemáte, na sklade pre vás máme už posledné kusy! Kto to nestihne, bude si musieť počkať na dotlač, ktorá sa už pripravuje.

  Edícia ponúka široký výber tém od Autoopravovne cez Vesmírnu stanicu až po Planétu Zem. U nás doma vedie ešte jedna – Tajomstvo zvieracieho maskovania. Je to téma ako stvorená na hru so svetlom. Veľa tvorov v prírode používa takzvané mimikry. Na jednej strane obrázku vždy vidíte, ako sa zviera maskuje, a keď ho presvietite, odhalíte jeho „kostým“ v plnej kráse.

  Posvieťme si aj na dinosaury!

  Na záver určite potešíme fanúšikov dinosaurov, keďže pripravovaná novinka v tejto edícii patrí práve im! Na presvietenie pravekých obrov si počkáte do konca leta, ale určite to bude stáť za to!


  Kristina Soukupová

   

   

   

   

   

   

  Ďalšie články

  hore