Hola, hola, príroda volá!

  Slniečko už vás láka von a zmocnila sa vás túžba objavovať stromy, hmyz, kvety, vtáky, proste všetko!

  K tomu sa vám bude hodiť veľa našich knižiek o prírode.

  Tak neváhajte a spoznajte, čo všetko sa môžete o prírode a zvieratách okolo seba dozvedieť.

  Okolitý svet a predovšetkým príroda je pre deti fascinujúce miesto, ktoré tiež aj my, dospelí, objavujeme po celý život.

  Pre úplne najmenšie deti sme pripravili rozkošný titul Hmyz s pohyblivými prvkami a okienkami, ktorý vaše ratolesti zoznámi s tými najdrobnejšom, avšak celkom fascinujúcimi chrobáky, slimáky, mravce ... no skrátka so všetkou malou háveďou.

  Ak už máte doma o niečo väčšieho zvedavca, iste denne počúvate stále dokola otázky Prečo, ako, kde a kedy? V takom prípade sú skvelými pomocníkmi knižky s množstvom okienok z obľúbenej série Prvé otázky a odpovede. V nich spoločne nájdete odpovede na všetko, čo vášho zvedavca zaujíma, napríklad Prečo svieti slniečko? Ako rastú kvety? Prečo potrebujeme včely?. Veríme, že ak tieto knižky vezmete so sebou na výlet, váš spoločne strávený čas s deťmi bude zábavný, aj poučný.

  Pre staršieho čitateľa ponúkame tituly Malý prírodovedec: Príručka a Zvieratá.

  Tieto knihy s krásnymi fotografiami okrem mnohých informácií o živočíšnej a rastlinnej ríši doslova nabádajú k tomu, aby deti vyrazili do prírody, všetko preskúmali, prehľadali, objavovali a hlavne sa dobre bavili!

  Obe knižky z rady Malý prírodovedec čiastočne fungujú aj ako denník pre zapisovanie všetkých dôležitých objavov a pozorovaní. Preto si ho určite nezabudnite vziať so sebou, až vyrazíte do prírody.

  U titulov, ktoré sú zamerané na dôkladné preskúmavanie prírody, ešte zostaneme.

  Outdoor Dobrodružstvo v prírode je úžasná kniha plná tipov, trikov a rád. Dozviete sa, ako si poradiť s viazaním uzlov, naučíte sa pracovať s kompasom, zistíte, ako v prírode nájsť vodu a potravu, a mnoho ďalších aktivít, ktoré možno robiť v prírode.

  Sprievodca prírodou do vrecka je bohato ilustrovaný vreckový sprievodca, v ktorom je veľmi prehľadne vyobrazené viac ako 500 druhov kvetov, stromov, vtákov a hmyzu.

  Vo vašej knižnici nesmú chýbať ani úchvatne ilustrované knihy Hmyz a iné bezstavovce, Stromy a iné dreviny a Vtáky, ktorá navyše obsahujú QR kódy na načítanie. Potom si dieťa môže vypočuť spev konkrétnych vtáčích druhov. Váš budúci ornitológ potom zvládne rozoznať jednotlivé druhy bez spievajúceho operenca zbadal. No nie je to super?

  O prírode máme naozaj veľa krásnych a poučných titulov a iste by sme vám tu o nich mohli básniť celé hodiny, preto sme pre vás pripravili Špeciálnu májovú ponuku. V tejto akcii máte na výber z 38 kníh o prírode, hmyze, vtákoch, ekológii.

  Kúpte si knižky z recenzie

  Ďalšie články

  hore