Detské knihy o jedle

  Knihy týkajúce sa jedla, patria v našom vydavateľstve k stáliciam.

  Je to samozrejme neoddeliteľná súčasť nášho života a s jedlom sa spájajú aj prvé slová, ktoré sa v živote naučíme.

  Papa, papáme a potom už zložitejšie názvy rôznych druhov jedla sa so zväčšujúcou slovnou zásobou precvičujú s knižkami výborne.

                                              

  Radi by sme pomohli s šírením projektu www.skutocnezdravaskola.sk.

  Je reakciou na aktuálnu situáciu v oblasti verejného stravovania v štátnych stravovacích zariadeniach, na nárast civilizačných ochorení, na používanie nekvalitných surovín, nevyváženú stravu, nárast obezity, aj poruchy príjmu potravy

  Vzťah k jedlu si budujeme prakticky od prvých príkrmov a to najmä ochutnávaním a ovoniavaním jedla, testovaním jeho konzistencie malými rúčkami, ale i sledovaním mamičky pri varení a nasávaním atmosféry pri rodinnom stolovaní. Deti však milujú aj hru na varenie v detských kuchynkách, veľmi radi sa zapoja do jednoduchších prác na záhrade.

  Nesmierne dôležité pre rozvoj bohatej slovnej zásoby a vzťahu k jedlu je i čítanie knižiek o jedle.

  Už približne od 6. Mesiaca je možné bábätkám ukazovať jednoduché obrázky jedla v leporelách a približne po prvom roku detičky vedia pochopiť i súvislosti ako napríklad, že kravička nám dáva mliečko a sliepočka vajíčka. 

  Vydavateľstvo Svojtka má vo svojej ponuke množstvo krásnych knižiek o jedle samotnom aj o pôvode jedla z fariem. Nájdete tam interaktívne leporelá, kde si batoľatá precvičia jemnú motoriku, ale i zábavné okienkové knižky pre staršie deti. Mnohé knihy nájdete na stránke www.svojtka.sk za výhodné ceny a v zľave až do 50%.

  Celý článok a prierez knihami o jedle z nášho vydavateľstva si prečítajte na blogu Skutočne zdravá škola tu.

  Ďalšie články

  hore