Čo sa deje – V jasličkách

  Hovoríte si, ako aj tým najmenším priblížiť, čo sa deje na Vianoce? Mamička Klára z blogu Mámin koutek nad tým premýšľala tiež a jeden z mnohých tipov je tu... 

  Kto je to Ježiško, Mária, Betlehem a prečo sú všade zvieratká? Presne na túto otázku odpovedá zábavné leporelo od Vydavateľstva Svojtka, ktoré vyšlo v edícii Čo sa deje a má teda nielen veľa obrázkov, ale aj pohyblivé prvky.

  Obsah knihy

  Ako už je z názvu zrejmé, kniha deťom ukazuje, čo sa stalo v jasličkách. Na každej stránke nájdeme veľké farebné ilustrácie, krátky text (1 vetu) a na dvojstránke je potom aj jedna otázka, na ktorú deti získajú odpoveď v obrázku. Samozrejme, nechýba spomínaná pohyblivá časť. 

  Hneď na úvodnej stránke vidíme Ježiška s mamičkou Máriou, oteckom Jozefom, zvieratkami a tiež s tromi kráľmi. Tých môžeme jednoducho schovať.

  Začnime ale pekne od začiatku. Jozef a Mária sa vydávajú na ďalekú cestu do Betlehema. Mária ide na somárovi, pretože je tehotná. Keď deti vysunú časť obrázka, uvidia, kam až obaja doputujú...

  Áno, priamo do mesta Betlehema. Keď sa ale chcú ubytovať, v hostinci nie je miesto. Vďačne teda príjmu aspoň chliev. V noci sa im narodí dieťa, ktorému dajú meno Ježiš. Ježiškovi sa prídu pokloniť pastieri i traja králi. Jeho sláva je totiž veľká...

  Formát knihy

  Kniha Čo sa deje v jasličkách, rovnako ako ďalšie knihy v tejto sérii, má pevné a hrubé stránky. Knižka je menšia, takže ju môže vziať do ruky aj malé dieťa. Je ľahká a vhodná na cesty. 

  Celkové hodnotenie

  Leporelo Čo sa deje v jasličkách prináša deťom zjednodušenú verziu príbehu o narodení Ježiša. Kniha sa tak skvele hodí na advent a Vianoce. Je určená drobcom od 1 roka, takže tu nenájdete žiadne podrobné detaily, ale len základné informácie, kde sa Ježiško narodil a kto u toho všetkého bol. 

  Okrem textu je na každej dvojstránke nejaký pohybový prvok, ktorý u nás máme radi. Kým čítam alebo rozprávam príbeh vlastnými slovami, deti skúšajú, čo sa ako hýbe a čítanie ich vďaka tomu viac baví.

  Z edície Čo sa deje sme mali doma už knihu o lodi v prístave. Ale jasličky sú trochu iné v tom, že okrem zábavy vo forme čítania, pomáhajú deťom tiež pochopiť symbol Vianoc. 

   

  Ďalšie články

  hore