Ako zvieratá myslia a čo cítia

                                         

  Zaujímaš sa o zvieratá, lenže detské obrázkové knižky sú podľa tvojich slov "pre malé decká", ale dospelácke knihy sú pre teba ešte príliš odborné? V tom prípade je kniha od nemeckého biológa Karstena Brensinga Ako zvieratá myslia a čo cítia pre teba správna voľba. Autor sa vo svojej knihe zaoberá správaním zvierat v ich prirodzenom prostredí. Nebudeš veriť, čo všetko sa v nej dočítaš!

  Dospelí si často myslia, že my ľudia toho so zvieratami nemáme veľa spoločného, ​​ale to je veľký omyl! V tejto informáciami nabitej knihe sa dočítaš, ako zvieratá myslia, čo cítia, ako spolu komunikujú, aký vedú spoločenský život alebo ako sa prejavuje ich jedinečná osobnosť. Biológovia zisťujú stále nové a nové poznatky a nám nezostáva než zostať v úžase, čo všetko sa o zvieratách môžeme dozvedieť.    

                                       

  Kniha je rozdelená podľa logicky usporiadaných celkov, je plná dych vyrážajúcich fotografií doplnených vtipnými ilustráciami. Odľahčeným a zábavným štýlom predkladá seriózne vedecké poznatky o správaní zvierat. Vieš napríklad, čo je to zrkadlový test? Stojíš pred zrkadlom, možno sa na seba škeríš, upravíš si oblečenie alebo sa učešeš. Vieš, že si to ty, vlastne tvoj odraz. Mnohé zvieratá používajú zrkadlo podobným spôsobom - po nejakej dobe si dokonca začnú prezerať časti tela, ktoré inak vidieť nemôžu. Toto správanie je dôkazom sebauvedomenia. A to nie je zďaleka všetko. Zvieratá majú veľa veľmi zaujímavých vlastností a schopností. Vedia napríklad počítať, strategicky myslieť, smútiť a súcitia s ​​ostatnými jedincami. Čo ďalšie ešte vedia a aké vlastnosti majú s nami spoločné, sa dočítaš v tejto úchvatnej knižke.

   

  Autor: Pavlína Uhrová

  Ďalšie články

  hore