Ako funguje ľudské telo

  Leží mi na stole...

  ...ľudské telo. Nie, nie je to masa kostí a svalov, je to asi 250-stránkový ilustrovaný sprievodca svetom ľudského tela.

  Encyklopédia, ktorá jasne vysvetľuje a opisuje, čo všetko sa nám schováva pod kožou. Na každej strane sú obrázky s názornými opismi, ktoré pomáhajú pochopiť celý systém. Kniha vás postupne prevedie oblasťami hlavy, krku, hrudníku, ďalej cez horné končatiny a brucho až k reprodukčnému systému a chodidlám. Posledná kapitola sa venuje jednotlivým telesným systémom. Nič tu nechýba, oblasť tela, ktorá sa predstavuje v danej kapitole, je opísaná celistvo – od kostí cez svaly a mäkké tkanivo až po funkcie jednotlivých orgánov. Nemusíte študovať medicínu, aby ste všetko pochopili. Bude stačiť, keď prejavíte záujem prehĺbiť si svoje vedomosti a budete sa chcieť dozvedieť niečo viac.

   

  Pre záujemcov o ďalšie biologické poznatky je tu ešte druhá novinka – anatomický ilustrovaný sprievodca ľudskou kostrou. Táto kniha sa bližšie venuje systému kostry a stavbe kostí. Vysvetľuje napojenie väzov a svalov a funkciu kĺbov. Opäť je celá problematika vysvetlená pomocou obrázkov s opismi. Nehrozí teda, že by sa čitateľ vo výklade stratil. Ak ste tento rok na lyžiach nemali šťastie a privodili ste si nejaký nemilý úraz – odtrhnutý väz alebo zlomeninu – môžete sa bližšie pozrieť, čo sa vám vlastne stalo. :)

  Skladba kapitol je podobná ako pri predchádzajúcej encyklopédii – kniha postupuje telom zhora nadol.

  Ako pomocník na pochopenie fungovania ľudského tela sú tieto dve encyklopédie ideálne. Uvarte si čaj a prečítajte si sami o sebe niečo nové. Tieto dve knihy sú nabité informáciami!

   

  Napísala Bára Svojtková

  17.1.2017

  Ľudské telo anatomieAko funguje ľudská kostra

  Ďalšie články

  hore